16.05.2014
Хто може розраховувати на призначення наукової пенсії?
Пенсії відповідно до ст.24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (у редакції, що діє з 01.10.2011р.) науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються при наявності:
    страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз.1 ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (для чоловіків 35 років, для жінок 30 років);
    досягнення чоловіками віку 62 роки і наявність стажу наукової роботи не менше 20 років, жінками – пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та наявність стажу наукової роботи не менше як 15 років.
До досягнення чоловіками віку 62 роки право на пенсію за віком мають наукові (науково-педагогічні) працівники чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:
    60 років –які народилися до 31 грудня 1952 року;
    60 років 6 місяців –з 01 січня 1953 року до 31грудні 1953;
    61 року – з 1 січня 1954 року до 31 грудня 1954;
    61 року 6 місяців – з 01 січня 1955 року до 31 грудня 1955 року.
Стаж наукової роботи визначається з урахуванням положень ст.22-1, 22-2 цього Закону і Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до ст.24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», затвердженого Постановою КМ України № 257 від 04.03.2004 року.
Крім того, 06 липня 2011 за № 816/19554 в Міністерстві юстиції України зареєстровано Постанову правління Пенсійного фонду України від 06.04.2011 року № 10-3, якою затверджено Перелік та порядок подання документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (далі - Перелік № 10-3), який набув чинності 25.07.2011 року.
Оскільки право на наукову пенсію пов'язане з наявністю наукового стажу (20 років у чоловік і 15 – у жінок), то важливо належним чином підтвердити такий стаж. Крім документів про стаж, що визначені Порядком № 22-1 (головним документом є трудова книжка), обов`язково надається довідка про підтвердження стажу наукової роботи підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації або їх правонаступників.

Назад