26.06.2012
У ВИШНЕВОМУ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ А. ГОШКУ
У ВИШНЕВОМУ ВІДКРИТО МЕМОРІАЛЬНУ ДОШКУ А. ГОШКУ 24 червня міському голові 2002 – 2008 р. р. Анатолію Гошку виповнилося б 58 років… Та не судилося – півтора роки тому хвороба обірвала його життя. І цього дня кожен, хто його пам’ятає, щиро сумує…

У день його народження на подвір’ї будинку, де проживала сім’я Анатолія Олександровича, було людно. Згадати колишнього міського голову та урочисто відкрити на його честь меморіальну дошку завітали очільники влади: народний депутат України, ректор Національного університету ДПС України Петро Мельник, міський голова Вишневого Ілля Діков, заступник голови РДА Анатолій Іскоростенський, родина, друзі, сусіди, знайомі.
«Він залишив після себе у спадок чисте, ошатне місто, - зауважив Ілля Діков. - Нам із вами лише залишається підтримувати його таким і берегти».
«Анатолій Олександрович – людина всебічно розвинена, спортивно загартована, яка любила життя, рідне місто, людей. Він завжди приймав перспективні рішення, активно працював над вирішенням міських і загальнодержавних проблем з місцевого самоврядування. Анатолій Гошко робив усе можливе, щоб Вишневе стало найкращим містом в Україні. І це йому прекрасно вдавалося. Пам'ять про цю світлу людину повинна жити в кожному з нас», – зазначив Петро Мельник.
Нові житлові масиви, налагоджена система водопостачання та водовідведення, освітлені теплі домівки, чисті охайні вулиці – перелік добрих справ, зроблених ним для вишнівчан. За роки перебування Анатолія Гошка на посаді міського голови Вишневого розпочато будівництво бюветів і свердловин, відкрито поліклініку сімейної медицини, реконструйовано міську поліклініку для дорослих, прийнято низку соціальних програм і комплексну програму профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю, створено духовну раду при міському голові з представників різних релігійних конфесій.
«Ми відкриваємо меморіальну дошку людині з великої літери. Я дуже добре знав Анатолія Олександровича, - звернувся до родини Анатолій Іскоростенський, - чимало з ним спілкувався, і в моїй душі він залишиться справжнім патріотом свого міста, держави. Ця людина видатна ще й тим, що він був дуже добрим – хто б до нього не звертався зі своєю бідою, він завжди намагався допомогти».
Зі словами подяки до присутніх звернулася донька Анатолія Гошка Анна Данилейко: «День 24 червня завжди був для нас радісним. Сьогодні він також був би таким, але, на жаль, тата з нами немає. Відкриття Дошки пошани на його честь – дуже важлива для нас подія і приємна новина. Дякуємо за це Вам, шановний пане Мельнику, і Вам, міський голова Ілля Валерійович, адже на розвиток і благоустрій міста він поклав усе своє життя. Дякую, що продовжуєте його справу і робите все від вас залежне, аби Вишневе справді стало найкращим містом в Україні».
Довідка. Анатолій Гошко (24.06.1954 – 08.01.2011) народився на Полтавщині, закінчив Харківський юридичний інститут, працював слідчим, на керівних відповідальних посадах в УВС Київської області та Міністерстві внутрішніх справ України, Адміністрації Президента України, заступником міського голови міської ради та міським головою Вишневого. Кандидат наук з державного управління, доктор філософії МАУП, автор 15 книг, 8 з яких є монографіями, полковник міліції, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, заступник голови «Асоціації міст України». А. Гошко удостоєний державних нагород «За заслуги III ступеня», «ім. Остапа Вишні», міжнародною нагородою «Золотий ягуар», «Золотою медаллю Платона», заснованою Міжнародною академією інформатизації, має 15 церковних нагород, зокрема – повний кавалер ордена рівноапостольного князя Володимира. У вересні 2010 р. за заслуги перед українською православною церквою предстоятелем церкви митрополитом Володимиром нагороджений орденом святого великомученика Георгія Переможця.

Наталка КУЦАК,
фото автора

Назад