14.01.2014
Компенсація єдиного внеску: хто і коли може скористатися?
Одним з напрямків стимулювання роботодавців та суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць Законом України «Про зайнятість населення» передбачена щомісячна компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI та «Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 року №347 право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:
1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
2) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
3) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
4) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;
5) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
6) один з батьків або особа, яка їх замінює, і:
має на утриманні дітей віком до шести років;
виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда;
утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності).
Крім того, право на компенсацію має роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347 затверджено ПЕРЕЛІК пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва.
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного, тобто роботодавці, які планують збільшення штату працівників, працевлаштовують безробітного на нове робоче місце за направленням центру зайнятості, мають право на компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:
1) має заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
2) визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.

За детальною інформацію та за консультаціями просимо звертатися до Києво-Святошинського районного центру зайнятості за адресою: вул. Київська, 26, с. Софіївська Борщагівка та
за тел. (044) 406-37-89, (04598) 7-02-02.


Назад