24.06.2012
УКРАЇНА - ФУТБОЛЬНА ДЕРЖАВА!
УКРАЇНА - ФУТБОЛЬНА ДЕРЖАВА! (хроніка життя однієї фан-зони)
До початку "ЄВРО-2012" мені у це не вірилося. Але те, з яким трепетом і азартом мої співвітчизники зустрічають кожен футбольний матч, як переймаються кожним забитим голом, свідчить: наша держава дійсно переживає подію загальнонаціонального масштабу. Подію, котра нас згуртовує і, попри все, вселяє гордість у серця за те, що ми - українці!
Справжнє свято кожен пережив іще 11 червня - коли на поле НСК "Олімпійський" вийшли збірні України та Швеції. Столична преса свідчить: цього дня київські фан-зони зібрали понад 100 тисяч уболівальників! Такого ажіотажу не очікував ніхто! Як і такої могутньої сили патріотизму.
Києво-Святошинський район теж охопила футбольна "лихоманка": лише офіційних фан-зон у нас - 14! А ще майже кожне кафе, паб, піцерія, ресторан перетворилися на неофіційні зони перегляду футбольних матчів - в ці дні ми живемо лише ним! Одна з них - у Вишневому. Вболівальники вподобали зручний "п'ятачок" на вул. Остапа Вишні, 2. До фінального матчу у місті з'явиться ще одна - на стадіоні.
Тут вирують справжні пристрасті. Це живий єдиний організм, який співчуває та хвилюється, вибухає та "кипить" емоціями, майорить національною атрибутикою: розмальовані обличчя, шарфи, футболки, шапки, прапори. Хоч місце розраховане майже на 500 осіб, матч Україна - Швеція зібрав близько тисячі. Коли Шевченко забивав гол - чуло усе місто!
У фан-зоні зручно розміщені палатки та столики, є великий екран і холодне пиво, без якого перегляд матчу не обходиться. Палити цигарки, розпивати слабоалкогольні напої дозволено.
Як розповів секретар Вишневої міської ради Олександр Самойленко, від підприємців було подано лише дві заявки на облаштування місць перегляду футбольних матчів. Їх обслуговування - від встановлення огорожі до вивезення сміття - відбувається за кошти самих підприємців. За кошти міської ради - охорона (ГФ "Спецзагін "Дельта"), підвід комунікацій та освітлення.
Сюди і в вихідні, і в робочі дні ввечері приходять цілими сім'ями навіть із маленькими дітьми, але переважно збирається молодь і люди середнього віку.
Вечір гри Україна - Швеція вишнівчани, як і вся країна, згадуватимуть іще довго. Звідусіль лунали радісні вигуки, всі обіймалися, вітали один одного з перемогою, співали державний Гімн і українські національні пісні. В місті панувала атмосфера доброзичливості, безпосередності, доброти та єднання.
Початок матчу Україна - Франція присутні зустріли бурхливими оваціями. Та після забитих у другому таймі французами м'ячів тут запанувала тиша. Не вірилося, що таке сталося. Розходилися мовчки. Попри програш, фани вдячні збірній за гарну гру. "Вони показали клас! Україна - все одно чемпіон!", - підтримує українську збірну Андрій. "Збірна Франції надзвичайно сильна. Та наші гідно з ними грали", - підхоплює компанія хлопців.
Готувалися до напливу фанів усі відповідні служби міста. Першочергово дбали про безпеку вболівальників. На чотири маршрути - по два у кожній частині міста - щодня після детального інструктажу заступає 4 співробітника міліції та 16 військовослужбовців частини внутрішніх військ спецпризначення "Барс". На території фан-зони - постійний пост із чотирьох чоловік ГФ "Спецзагін "Дельта". На матч Україна - Франція додатково було підтягнуто наряд ДСО.
За словами начальника Вишнівського МВС Сергія Меньшикова, від початку ЄВРО-2012 на вулицях міста, в місцях перегляду матчів серйозних порушень громадського порядку не зафіксовано. У Сергія В'ячеславовича єдине до всіх прохання: "Не забувайте, що слабоалкогольні напої можна вживати лише на території фан-зони, у інших місцях - ні. А ще хочу попросити фанатів: не "літайте" по вул. Жовтневій на своїх авто з прапорами. Радість - це добре, але вона не повинна потім перетворитися на трагедію". Це ж засвідчує і заступник командира ГФ "Спецзагін "Дельта" Петро Данько: "Після матчу з французами у місті було набагато спокійніше, ніж після матчу зі шведами - тоді місто гуло до 4-ої ранку. І, в той же час, ні одного виклику від мешканців щодо грубих порушень громадського порядку зафіксовано не було. Взагалі, з появою фан-зони на вулицях міста стало спокійніше". Та загалом охоронці порядку вдячні всім вболівальникам за те, що свято великого футболу проходить на високому рівні.
Cторінку підготувала
Наталка КУЦАК,
фото Віктора КУЛИКА


Назад