25.06.2012
БОЯРКА ВІТАЄ ЄВРО-2012!
БОЯРКА ВІТАЄ ЄВРО-2012! Причому те вітання має цілком конкретний, спортивно-предметний характер. Адже 9 червня у Боярському краєзнавчому музеї (директор Любов Кравченко) відбулося урочисте відкриття експозиції "Спорт - здоровий спосіб життя".
В чому ж важливість відкриття нової виставки?
У першу чергу в тому, що ця експозиція стала реальною можливістю зібрати та об'єднати всіх києво-святошинців, які мають безпосереднє відношення до розвитку спорту не лише в Боярці, а й в районі: заслужених тренерів України, заслужених працівників фізичної культури, спортсменів як минулих років, так і сьогодення, які здобули високі перемоги на міжнародних, обласних та районних змаганнях. Тих, хто стояв біля витоків розвитку спорту в Боярці та Києво-Святошинському районі, хто прославляв не лише свою малу батьківщину, а й Україну.
Урочисте відкриття відбулося біля Стіни Пам'яті перед музеєм. З цією подією гостей та жителів міста привітав Боярський міський голова Тарас Добрівський, який щойно повернувся з Польщі, з чемпіонату Європи з футболу серед команд мерів-бургомістрів. До речі, тепер саме Тарасу Григоровичу доручено готувати збірну мерів України до наступних турнірів. А наприкінці свого вітального слова мер Боярки презентував новий спортивний календар, який на згадку про цей захід отримав кожен присутній.
Також з вітальним словом до гостей заходу звернувся заслужений працівник фізичної культури та спорту України, "бронзовий" призер Спартакіади Росії, директор (з 1992 року) районної дитячо-юнацької спортивної школи відділу освіти РДА (м. Вишневе) Ігор Круподьоров. Керована ним ДЮСШ протягом 20 років займає перші місця в обласному огляді-конкурсі спортшкіл системи освіти.
Чи не найуважніше слухали всі присутні виступ Миколи Вовкогона, який у свій час працював на Боярському машинобудівному заводі "Іскра" (з якого, власне кажучи, й розпочиналася сучасна Боярка) на посаді старшого інструктора-методиста, а згодом більше 12 років завідуючим відділом з фізичного виховання та спорту Києво-Святошинської районної адміністрації, й нині є директором Центральної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з легкої атлетики Міністерства освіти, науки, молоді і спорту. Адже саме з "Іскрою" пов'язаний злет спортивного життя Боярки у 70-их роках минулого століття. Саме тому так тепло згадували Валентина Дзюбенка, який зберіг значну частину експонатів заводського музею і передав їх місту. І саме ці матеріали лягли в основу експозиції спортивного життя заводу "Іскра".
Також велику допомогу у розвитку фізичної культури трудового колективу заводу "Іскра" надавав Павло Санченко, який нині працює головним бухгалтером фонду соціального страхування Києво-Святошинського району. Павло Антонович також поділився з присутніми своїми спогадами про той славний період спортивного життя і міста, і заводу.
Згадали також і капітана футбольної команди заводу "Іскра" й талановитого спортсмена Миколу Улізька, який, прийшовши на завод інженером, згодом був обраний секретарем комсомольської організації заводу. Нині Микола Васильович займається приватним бізнесом, має більярдний клуб "Сеул", де відбуваються кубки Боярки з більярду…
Почули присутні й схвильовані слова Тамари Якименко та Ірини Демідової, яка, працюючи на заводі, започаткувала нетрадиційні тоді види фізкультурно-оздоровчого напрямку (аеробіку та спортивні танці). Нині Ірина Демідова - бізнес-леді, яка створила добре відому далеко за межами нашого міста школу для дівчаток "Леді", дитячий садочок "Казка" та школу для хлопчаків "Кадетство".
Виступили також депутат Боярської міськради п'яти скликань, заслужений журналіст України, відповідальний секретар журналу "Всесвіт", лауреат Боярської міської літературно-мистецької премії ім. В. Самійленка Ніна Харчук, заслужений тренер України Сергій Тетянок та його вихованка, майстер спорту міжнародного класу з важкої атлетики, боді-білдінгу та паурліфтінгу Наталка Ромашко.
А в музеї на гостей вже чекала експозиція. Медалі, кубки, фотографії… На окремому стенді - нагороди та особисті спортивні речі Сергія Паська - керівника комунального закладу "Боярська міська ДЮСШ". І це не випадково. Адже Сергій Петрович - майстер спорту СРСР з легкої атлетики, учасник естафети Олімпійського вогню в Москві, учасник Ігор Доброї Волі 1986 р. в Москві; неодноразовий чемпіон і призер України, переможець всесоюзних студентських ігор 1985-го року з легкої атлетики; призер Спартакіади вузів України з футболу в складі футбольної команди Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Згодом Сергій Петрович працював тренером багатьох футбольних команд Києво-Святошинського району.
Втім, не будемо відкривати всіх таємниць цієї експозиції. Краще завітайте до Боярського краєзнавчого, і ви дізнаєтесь багато цікавих несподіванок про спортивне життя Боярки та Києво-Святошинського району. А, можливо, знайдете тут і своє ім'я…

Замість післямови
Відділ культури і туризму РДА та колектив Боярського краєзнавчого музею висловлюють щиру подяку всім, хто поділився своїми спогадами, документальними матеріалами, грамотами, медалями, кубками, речами, що відображають спортивні досягнення нашого району. І окрема подяка Боярській міській раді, яка в особі міського голови Тараса Добрівського та його заступника Валерія Дубовецького завжди з розумінням ставляться до нових проектів, які започатковуються Боярським краєзнавчим музеєм. Не стала винятком і ця експозиція, здійснена за фінансової підтримки Боярської міськради. Що ж до важливості цього масштабного і, щиро кажучи, історично важливого для життя всього Києво-Святошинського району заходу, то на цьому наголосив у своєму виступі керівник відділу культури і туризму РДА Дмитро Гончаренко.

Радислав КОКОДЗЕЙ,
фото автора


Назад