25.06.2012
ЯК ВІДПОЧИВАЄТЬСЯ У ПРИШКІЛЬНИХ ТАБОРАХ?
ЯК ВІДПОЧИВАЄТЬСЯ У ПРИШКІЛЬНИХ ТАБОРАХ? Триває літній відпочинок дітей у пришкільних таборах району. Чи все організовано до ладу, як проводять дозвілля діти та чи всім задоволені, перевіряла 18 червня на виїзній нараді комісія на чолі з головним спеціалістом відділу освіти Києво-Святошинської РДА Анатолієм Драчуком. Побаченим члени комісії залишилися задоволені.
У кожному таборі розроблена власна система роботи з дітьми, впроваджується своя неповторна програма. Перша зупинка у Петропавлівській Борщагівці. Ще під'їжджаючи, почули веселу музику та жартівливі коментарі ведучого Віталіка Мироди - перед ганком школи дітлахи, а їх у таборі 152, охоче робили зарядку у стилі "Майданс". Узагалі, тут сонячно та світло не лише тому, що на дворі літо. Все тут виконано у світлих, яскравих, сонячних кольорах - у таку школу можна ходити тільки залюбки.
"Практично кожен день у нас розписаний по хвилинах, - розповідає директор школи Микола Татуревич. - Діти вже переглянули цікаві театралізовані вистави з професійними акторами, побували в історичних місцях району - зокрема, біля дотів, де, до того ж, навели порядок. Байдикувати їм нема коли: щоденні майстер-класи, заняття з фрі-файту, одноденні походи до лісу… Нещодавно провели конкурс на кращого знавця та виконавця українських пісень із нагородженням переможців. Разом із вожатими діти долучаються ще й до праці на пришкільній території".
Зайняти дозвілля дітей тут є де: до послуг футбольне міні-поле поруч з приміщенням школи, тенісний корт, футбольне поле для дорослих, тренажерний комплекс на дві зали з душовими та роздягальнями - узагалі, ця школа претендує на звання спортивної.
"На утримання табору сільська рада перерахувала майже 32 тисячі грн., - коментує заступник начальника табору Галина Бондаренко. - До організації дозвілля залучаємо батьків, школярів старших класів, котрі мріють стати педагогами. Заняття підбирали не за віком, а за ухилом дітей: малювання, ліпка, вірші навіть пишемо самі. А потім організовуємо виставку цих робіт. Ви самі можете переконатися - діткам у нас весело: щодня ігри з призами, різноманітні конкурси, шахи, пазли… Дуже сподобався їм конкурс моделей одягу з природних матеріалів: пластикових пляшок, паперу - ви б бачили, що вони змайстрували! Маємо стінгазету, де є замітки від батьків із відгуками про відпочинок у таборі".

А нещодавно тут приймали дитячу делегацію із Польщі: грали у футбол, обмінювалися сувенірами та вивчали… польську мову.
Наступна зупинка у Софіївській Борщагівці. Тут розташувався пришкільний табір "Сонечко" на 189 дітей. Перше, що кидається в очі у фойє - виставка дитячих малюнків і усміхнені, щасливі обличчя дітей. У школі гамірно - кожен поспішає в справах, щоб прийняти кисневий коктейль - підтримати власне здоров'я.
"Цього року, - розповідає директор школи Оксана Пушенко, - ми залучили до роботи в пришкільному таборі всіх педагогів. Співпрацюємо з Києво-Святошинським районним центром сім'ї та молоді - буквально кілька хвилин тому закінчили проводити спортивний конкурс "Юний парашутист". Щодня діти бувають на екскурсії в краєзнавчому музеї "Світлиця", вже побували в історичному комплексі "Київська Русь" і запланували поїздку до музею під відкритим небом Буки, а також - до Закарпаття". Проходимо класами. У кожному "кипить" робота: заняття з музики, фізкультури, малювання, інтелектуальні та розважальні ігри. Бажаючі переглядають в актовій залі мультфільм, грають в футбол, теніс.
У Вишнівській ЗОШ № 2, де відпочиває 124 дитини, відразу потрапляємо на справжнісінький костюмований бал-конкурс. У цій школі - кожна дитина талановита: є тут і вихованці Вишнівського ЦТДЮ, і клубу спортивного танцю "Ренесанс", і "Шоу-Данс-Клаб". Тому змагатися їм між собою непросто. І на вигадки колектив школи також гаразд: екологічні ігри та Мала Олімпіада, караоке на галявині, найрізноманітніші ігри, майстер-класи, "День бантика", українські вечорниці та шаховий турнір - хіба все перерахуєш? Діти у таборі щасливі та задоволені. Вони одночасно розважаються, навчаються, відпочивають, спілкуються. А це і є справжнім повноцінним відпочинком.
"Відпочинок дітей, - розповідає директор школи Тетяна Пашинська, - частково забезпечила РДА, частково долучилися батьки й міська рада - у цьому році на наші школи було виділено 50 тисяч. До роботи залучили педколектив школи і працівників Вишнівського ЦТДЮ. Ще дітки брали участь у конкурсі малюнків від "Приватбанку", переможці якого були там на екскурсії".
Наступними гостинно відкрили нам двері пришкільного табору "Світанок", що у Петрівському. "Кошти - а це близько 40 тисяч грн. - нам виділив сільський голова своєчасно, - розповідає начальник табору Наталія Печена. - Табір забезпечений усім - і приладдям, і спортивним інвентарем. Навіть екскурсії - за кошти сільради. Сільський голова так і сказав: "Батьки платити не повинні". А де тільки ми не були! І в Пирогово, і у Феофанії, і навіть на проекті каналу СТБ "Танцюють всі", як, до речі, й на самому каналі. Ми охопили практично всі класи - від 1-го по 10-й. Про те, що діти - в захопленні, і говорити зайве. Та й школа перетворилася на час відпочинку в єдине світле царство"…
Радо зустріли нас й обидві школи в Білогородці. Загалом на відпочинку тут перебуває 320 дітей. Опікуються ними педагогічні колективи шкіл, педіатри й шкільні медсестри. Окрім цього, завдяки сільському голові від обох шкіл на відпочинку у Очакові перебуває 100 дітей. У цій школі ми потрапили якраз на обід і на власні очі змогли переконатися: дітей годують ситно й смачно. Ті, хто вже пообідав, поряд у фойє змагалися на першість із шахів. Тому поспілкуватися з директором школи, депутатом Києво-Святошинської райради Миколою Мазуром часу було достатньо.
"Ми намагалися заповнити дозвілля дітей якомога різноманітніше, - розповідає Микола Іванович. - Дні гумору, фізкультури й спорту, туриста, пошуку скарбів, природи та квітів, імені та казки. А ще в нас щодня - "Весела ігротека" з інтелектуальними іграми "Розумники й розумниці", "Перший мільйон", "Найрозумніший", "Поле чудес" на тематику казок і знання лісової природи, вікторини, конкурси гумору, малюнків. І щодня - азбука безпеки: про корисні та шкідливі звички і їх вплив на здоров'я, про корисну їжу, правила поведінки в громадських місцях, надання першої невідкладної допомоги, правил поведінки на вулиці та проїжджій частині. Нещодавно приїздили інспектори ДАІ з виставою про правила дорожнього руху. Їздили в Бобрицю в краєзнавчий музей. Є одноденні екскурсії на страусину ферму, по історичних місцях Білогодки. Батьки допомагали відчутно. Спортивне приладдя - бадмінтон, волейбольні й баскетбольні м'ячі та канцтовари забезпечив сільський голова". Кожен день тут розпочинається з зарядки - майданчик для неї художньо оформлено. Відвідують табір і майбутні першокласники - звикають до школи, приходять на підготовчі заняття.
"Кожна школа, кожен населений пункт району - коментує результати виїзної наради Анатолій Драчук, - зробили максимум для того, аби забезпечити гідний відпочинок дітей у пришкільних таборах на виконання закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", обласної та відповідної районної Програм оздоровлення та відпочинку дітей на 2009 - 2013 роки. Пришкільні табори працюють на базі 32 шкіл району. Всі забезпечені дворазовим харчуванням згідно норм із розрахунку 15 грн. у день на кожну дитину, а також медикаментами для надання первинної медичної допомоги. Скрізь залучено дітей із проблемних сімей, сиріт та ін. Добре організовано спортивно-масові заходи, екскурсії, походи, вікторини тощо. У районі відпочила найбільша кількість дітей в області - загалом 3762 дитини відвідували пришкільні табори".
Така організація відпочинку й дійсно необхідна - адже не всі мають змогу відправити дітей у село до батьків чи родичів. Тому такі табори потрібні щороку.

Фото Анатолія КУХАРСЬКОГО

Назад