22.06.2012
НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ СЛІД ПОПЕРЕДЖАТИ
НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ СЛІД ПОПЕРЕДЖАТИ 19 червня відбулося засідання постійної комісії Києво-Святошинської райдержадміністрації з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Її провів начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільної оборони РДА Валентин Шульга.
На розгляд комісії було винесено ряд питань, що стосуються стану пожежної безпеки населених пунктів та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь, а також профілактики виробничого травматизму та інші.
Представники районного відділу ГУ Держтехногенбезпеки повідомили, що нині ситуація спокійна. Лісових пожеж до цього часу вдавалося уникати.
"Сподіваємося, що так буде і надалі", - наголосив начальник РУ ГУ МНС України в Київській області Володимир Маловік. І, користуючись нагодою, висловив вдячність за допомогу присутньому директору КП "Боярка-Водоканал" Володимиру Павлусю. Виявляється, що в багатьох населених пунктах, а особливо в Ходосівці та Софіївській Борщагівці пожежники не мають змоги набирати воду за допомогою гідрантів, оскільки переважна більшість їх просто не працює. "І тільки в Боярці до цього питання підійшли системно. І на сьогодні переважна більшість гідрантів працює", - наголосив доповідач.
Було обговорено питання про проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту у Києво-Святошинському районі. Зокрема йшлося про безгосподарське сховище на території ВАТ "Вімм-Білль-Данн". "Ми обов'язково знайдемо вихід з цієї ситуації, - зауважив Валентин Адамович. - Це ж стосується іще одного сховища, яке розташоване на території м'ясопереробного заводу і до якого комісія не має доступу".
На продовження теми протипожежної безпеки члени комісії розглянули питання про створення сільських пожежних команд та встановлення автоматичних систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій на потенційно небезпечних підприємствах району - компресорній станції Боярського ЛВУМГ та нафтобазі "Петрівське" ТОВ "Альянс Ойл Україна". В обох випадках вирішено встановити автоматичні системи до кінця вересня поточного року.
Далі йшлося про протипожежні заходи у населених пунктах, де розташовані торфовища: Горенці, Михайлівці-Рубежівці, Білогородці та Гореничах. Заступник Гореницького сільського голови Дмитро Шаповалов повідомив, що в селі є бокс для паркування пожежної машини, але коштів на її придбання немає.
"Шпитьківська та Хотівська сільські ради знайшли на це кошти. Чому це не можуть зробити Гореничі?", - кинув репліку Володимир Маловік.
Голова Горенської сільської ради Анатолій Драпей у відповідь на питання з приводу забезпечення технікою для пожежогасіння пообіцяв, що впродовж місяця буде придбано мотопомпу, яка дуже добре зарекомендувала себе при гасінні пожеж на торфовищах.
Присутні голови Крюківщинської та Гатненської сільських рад Андрій Кріпак та Броніслав Корицький розповіли про хід створення пожежної команди, яка буде обслуговувати обидва села.
Білогородський сільський голова Микола Абрамчук зауважив, що для забезпечення пожежних машин водою доцільніше використовувати природні водойми, обладнані майданчиками для під'їзду та забору води.
Ще одне дуже важливе питання стосувалося профілактики виробничого травматизму. Начальник відділу виконавчої дирекції фонду соцстрахування від нещасних випадків на виробництві Лідія Курило проаналізувала статистику випадків травматизму. За її словами, у відділенні виконавчої дирекції Фонду зареєстровано 7512 юридичних та 2607 фізичних осіб, які використовують найману працю. На обліку перебуває 250 потерпілих на виробництві, які своєчасно і в повному обсязі отримують всі належні їм соціальні виплати та послуги. Станом на 1 червня на підприємствах району через недоліки в організації праці сталося 22 нещасних випадки, в яких постраждали 23 особи. Із них одна людина загинула і одинадцять осіб отримали тяжкі травми. "Щоб уникати травматизму, у центрі уваги має бути елементарне - увага до людини", - наголосила Лідія Андріївна, звертаючись до запрошених представників підприємств.

Сторінку підготувала
Тетяна ЗУБКОВА,
фото автора

Назад