17.06.2012
ЄВРО-2012: УБОЛІВАЄМО ЗА ФУТБОЛ, ПІЗНАЄМО УКРАЇНУ Й… ІРПІНЬ
ЄВРО-2012: УБОЛІВАЄМО ЗА ФУТБОЛ, ПІЗНАЄМО УКРАЇНУ Й… ІРПІНЬ Футбольні змагання в Україні та Польщі без перебільшення не залишили байдужими вболівальників жодної країни. Зустрічали фанатів не лише Київ, а й Києво-Святошинський район, Ірпінь, зокрема Національний університет державної податкової служби України.
Іноземці, які вболівають не тільки за свої національні команди, а й підтримують інші збірні, проживають у гуртожитках університету. Близько місяця фанів супроводжують стюарди, які працюють перекладачами та надають різну інформацію (щодо проїзду, екскурсій, місця розташування об'єктів тощо).

Ми завітали до гуртожитку по вулиці Садова, 90. Запитань до гостей було чимало: які враження в іноземців від перебування в Україні, зокрема в Ірпені, з якими проблемами стикаються, як ставляться до них українці?
Каміла (північ Швеції):
- За грою команд України та Швеції ми з друзями споглядали безпосередньо з трибун Національного спорткомплексу "Олімпійський". Грою футболістів ми залишилися задоволені - це було красиво, феєрично, емоційно, напружено. Але результат нас, звичайно, засмутив. Ще нам сподобалися фан-зони, вони комфортні для перегляду футбольних змагань. Та й умови проживання чудові, почуваємо себе, як удома.
До приїзду в Україну ми нічого не знали про вашу державу, тому нам дуже цікаво дізнаватися, як живе країна. Самі ж українці - дружелюбні й привітні, завжди допомагають. Не відчувається ні ворожості, ні принижень, навіть якщо не виграє твоя національна команда.
З центральної частини Швеції до України завітали Леонард, Ніколас, Ендрю:
- Словами важко передати наше захоплення від перебування в Україні і, зокрема, в Ірпені. Усюди помітна притаманна вам гостинність. Дуже сподобався стадіон "Олімпійський", який ми відвідали під час матчу між Швецією і Україною. Не очікували, що нас, фанатів команди, яка програла, будуть підтримувати.
Крім того, ми гуляли і по Києву, і по Ірпеню. Досить гарне враження справляє те, що повсюди багато зелених насаджень, чисте повітря. Умови проживання - прекрасні, в гуртожитку забезпечено все для комфортного побуту. А ще тут досить низькі ціни на продукти харчування та напої.
Річард, Майкл, Кевін (Англія):
- Нам подобається перебувати в Україні. Ми багато чули про вашу країну, але зовсім інша справа приїхати сюди. Приємно здивовані умовами проживання в Ірпені. Тут затишно, менше людей і машин, чудова природа, красивий ліс, у гуртожитку створені належні умови. Українці - чудові й красиві, завжди допомагають, гостинні, щирі. Нам, англійським фанатам, з місцевими жителями легко обговорювати не тільки футбольні змагання, а й різноманітні актуальні питання сьогодення.
Стюарди категорично заявили: "Ми не очікували, що з іноземними вболівальниками буде настільки приємно й легко працювати й спілкуватися. Вони завжди усміхнені, позитивно налаштовані, ввічливі, прибирають за собою, не зловживають алкоголем. І навіть якщо їхня національна команда не виграє, то конфліктних ситуацій не виникає - тільки відчутно розчарування. У "вільний" час фанати залюбки прогулюються по Ірпеню, Києву, цікавляться екскурсійними програмами, традиціями й побутом українців. Висловлюють задоволення від перебування в Україні, захоплення від спілкування з нашими фанами та з інших держав".

Довідково
У гуртожитку по вулиці Садова, 90 станом на 12 червня проживав 31 уболівальник, з яких 1 німець, 3 англійця, 27 шведів. Протягом червня планується приїзд ще 140 фанатів.


Назад