08.06.2012
"ХОРОВА ВЕСЕЛКА" ЗБИРАЄ ДРУЗІВ
"ХОРОВА ВЕСЕЛКА" ЗБИРАЄ ДРУЗІВ 1 та 2 червня за ініціативи диригента та художнього керівника дитячого хору "Октава" Ганни Стоянової та під патронатом губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка стартував І Відкритий обласний фестиваль дитячих академічних хорових колективів "Хорова Веселка". Членами журі стали відомі діячі культури: професор кафедри хорового диригування Київського університету ім. Б. Грінченка, член Київського обласного відділення Музичного товариства ім. М. Леонтовича Національної всеукраїнської музичної спілки, лауреат музичної премії ім. М. Лисенка Мстислав Юрченко (м. Київ), професор кафедри хорового диригування Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова Людмила Куненко (м. Київ), директор Мукачівської хорової школи хлопчиків, заслужений діяч мистецтв України Володимир Волонтир (м. Мукачів), Заслужений діяч мистецтв України Микола Сікора (м. Київ), викладач вищої категорії, завідуюча методоб'єднання хорової та вокальної секції Київської області Анфіса Шатковська (м. Бровари).
Як зазначила перед початком заходу Ганна Стоянова, ідея фестивалю народилася під час гастрольного туру "Октави" до Франції у 2010 році: "Разом із нами у цю подорож було запрошено заслуженого діяча мистецтв України Миколу Сікору, який запропонував мені заснувати та організувати хоровий фестиваль. І от сьогодні Микола Юрійович запрошений на фестиваль в якості члена журі".
"Коли я вперше побачив Ганнусю в роботі, - підхопив Микола Юрійович, - зрозумів, що у неї великий творчий потенціал, організаторські здібності та бажання зробити щось визначне для спільної справи, а саме для підняття статусу хорової культури, якою завжди славилася українська земля. Тому я безмежно захоплений і радий тим, що зерно попало на добрий ґрунт і сьогодні ми маємо неперевершений результат - народження І Відкритого обласного фестивалю академічних дитячих хорових колективів "Хорова Веселка".
Як виявилося, назва фестивалю народилася не випадково. Веселка має сім кольорів, і всі вони з'являються на небі під ласкавим промінням сонця разом. Дитячі голоси, мов ті кольори веселки, переливаються різнобарв'ям, зачаровуючи слухачів своєю ніжністю. Назва фестивалю "Хорова Веселка" і назва хору "Октава" мають спільний духовний підтекст: веселка - символ зв'язку Бога з людьми, а октава - зв'язок музики з Божественним началом. Символічно, що для участі у фестивалі були відібрані 7 колективів не тільки з Київської області, а й з інших регіонів України: хор старших класів "Октава" і хор молодших класів "Барвінок" Вишнівської дитячої школи мистецтв, хор "Радість" Васильківської дитячої школи мистецтв, хор "Соняшник" Будинку дитячої творчості "Дивоцвіт" (м. Київ), вокальний ансамбль "Любава" Дитячої школи мистецтв ім. Л. Ревуцького № 2 (м. Київ), молодший хор Мукачівської хорової школи хлопчиків, вокальний ансамбль "Перлинка" Дитячої школи мистецтв ім. П. Чайковського № 2 (м. Ужгород).
"Це велика, свята справа, - коментуючи подію, зазначив Володимир Волонтир, - яку необхідно підтримувати. Хорове мистецтво - один із тих жанрів, який об'єднує багатьох і має сприяти зміцненню державності. Ми безмежно вдячні організатору фестивалю Ганні Стояновій за запрошення".
Гості фестивалю були задоволені не тільки тією теплотою та увагою, якими їх зустріло місто та його мешканці. Сама атмосфера полонила кожного, хто взяв у ньому участь. "Я вражений, - так відгукнувся про ідею створення цього фестивалю Мстислав Юрченко, - як одна людина своєю натхненністю, любов'ю до справи, завзятістю, професіоналізмом може зворушити, змусити рухатися і довести до логічного завершення такий важкий пласт роботи, як організація фестивалю. Не обійшлося і без підтримки, але без перебільшення можна зазначити, що головним стрижнем фестивалю є диригент хору "Октава" Ганна Стоянова".
Звісно, самотужки створити такий унікальний фестиваль і так високо його завізитувати, досить непросто. Тому й допомога дійсно не байдужих серцем і душею людей лише міцніше об'єднує і надає крила. Тому, коли все вдається навіть краще, ніж мріялося, радості не має меж.
"Хочу подякувати, - зауважує Ганна Стоянова, - в. о. начальника облуправління культури і туризму Ігорю Подолянцю, директору Центру народної творчості Тіні Гресько, начальнику райвідділу культури і туризму Дмитру Гончаренку, міському голові Вишневого Іллі Дікову, його заступнику Сергію Пишному, настоятелю Свято-Вознесенського храму Вишневого Василію Русинці, сільському голові Крюківщини Андрію Кріпаку, а ще - викладачам Броварської дитячої школи мистецтв Анфісі Шатковскій, Олені Добронравовій та композитору Анастасії Комліковій за допомогу в організації та проведенні фестивалю.
Особлива подяка - директору Вишнівської дитячої школи мистецтв Наталії Скритуцькій за надання приміщення школи для проведення майстер-класу, а також батькам учнів Вишнівської ДШМ, які приймали дітей із Ужгороду у своїх сім'ях".
На відкриття фестивалю 1 червня в якості почесних гостей було запрошено Бориспільський муніципальний камерний хор, художній керівник і диригент якого Заслужений артист України Олександр Зюзькін. Виступ хору для учасників фестивалю та жителів міста відбувся в приміщенні Свято-Вознесенського храму.
"Коли Ганна вперше розповіла мені про створення Відкритого обласного фестивалю дитячих академічних хорових колектив і запросила дати концерт для дітей, які беруть участь у цьому святі, - розповідає Олександр Зюзькін, - я не вагаючись погодився, коли побачив у назві фестивалю слово академічних. Для нас велика радість привітати дітей, які виховуються і продовжують вікові традиції академічного співу".
Отже, побажаємо І Відкритому обласному фестивалю дитячих академічних хорових колективів "Хорова Веселка" і його натхненниці, організатору Ганні Стояновій ще вищих злетів і тепла сердець слухачів.

Наталка КУЦАК,
фото Євгена ПІКУЛЯ


Назад