31.05.2012
ВІЙНА МИНУЛА, А НЕБЕЗПЕКА ЗАЛИШИЛАСЬ
ВІЙНА МИНУЛА, А НЕБЕЗПЕКА ЗАЛИШИЛАСЬ На території Києво-Святошинського району щороку населенням виявляється близько 100 вибухонебезпечних предметів (ВНП) часів Великої Вітчизняної Війни (ВВВ), які можуть викликати загрозу для життя та здоров’я громадян. Тому для забезпечення безпеки людей при поводженні з ВНП потрібно знати загальні відомості про них:
Всі виявленні ВНП діляться на дві категорії.
    До першої категорії належать ВНП, що не можуть самовільно спрацювати і можуть транспортуватись відповідно до правил перевезення боєприпасів (боєприпаси зі знешкодженими або незведеними підривниками, що стоять на запобіжнику).
   До другої категорії належать боєприпаси, що виключають можливість їх транспортування, тобто чутливі до механічних впливів (боєприпаси зі зведеними підривниками, із механізмами підривників, що застопорились, уповільненої дії і т.п.).
У випадку виявлення вибухонебезпечного чи зовні схожого з ним предмета необхідно:
- при проведенні земляних чи інших робіт – припинити роботу;
- добре запам’ятати місце виявлення предмету; встановити попереджувальні знаки чи знаки огородження;
- негайно повідомити про небезпечну знахідку до Києво-Святошинського РУ ГУ МНС або Києво-Святошинського РВ У МВС в Київській області (за тел 101, 102).
При виявленні ВНП категорично забороняється:
-    брати в руки, наносити по них удари, розбирати;
-    переносити чи перекачувати їх з місця на місце;
-    поміщати в багаття чи розводити вогонь над ними;
-    збирати і здавати їх як металобрухт.
Пам’ятайте! Після вашого повідомлення фахівці групи піротехнічних робіт ГТУ МНС України в Київській області ліквідують вибухонебезпечний предмет за встановленим порядком.

Назад