30.05.2012
У СОФІЇВСЬКІЙ БОРЩАГІВЦІ ОБИРАЛИ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВУ
У СОФІЇВСЬКІЙ БОРЩАГІВЦІ ОБИРАЛИ  СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВУ 27 травня у Софіївській Борщагівці відбулися позачергові вибори сільського голови та депутатського корпусу. В цілому, виборчий день минув спокійно, на всіх виборчих дільницях робота йшла злагоджено… Та й софіївчани виявили неабияку активність: виборча активність мешканців склала приблизно 60 %.
У Софіївській Борщагівці майже 7 тисяч виборців, які голосували на трьох виборчих дільницях. Вже о 8:00 год. дільниці розпочали свою роботу.
Та ще задовго до їх відкриття, у Софіївську Борщагівку прибули голова Києво-Святошинської РДА Олександр Заєць, його перший заступник Микола Шкаврон та заступник Анатолій Іскоростенський, щоб перевірити, як організовано роботу на кожній із них.
"На мій погляд, організація виборчого процесу тут налагоджена на високому рівні, - зауважив Олександр Заєць. - Звісно, є певні недоліки, та нині ми намагаємося їх усунути. Досі не створено атмосферу свята, не налагоджено роботу буфетів, хоча день обіцяє бути спекотним, тому люди повинні мати можливість хоча б води купити. Загалом, у мене, як у голови райдержадміністрації, серйозних зауважень до організації виборчого процесу немає".
Станом на 9:00 год. на дільниці № 13067 (у приміщенні школи) вже проголосувало 105 виборців, № 13068 (сільрада) - 300 осіб, № 13069 (амбулаторія) - 239. Показник, погодьтеся, хороший.
"Для мене така висока вранішня активність, якщо чесно, була несподівана, бо зазвичай у нас "підтягувалися" до 10:00 год., а то й до 12-ої, - так прокоментувала голова ТВК Ірина Шевчук. - Можливо, це пов'язано зі святкуванням Дня Києва - більшість вирішила проголосувати й поїхати відпочивати. Та й кандидати попрацювали непогано". Її думку підтвердила й голова дільниці № 13067 Владислава Дахнович: "У нас люди один одного добре знають, у тому числі й діючі опоненти виборчого процесу. Тому всі зацікавлені у максимально прозорих виборах. Динаміка поки що непогана. Люди йдуть постійно - самі бачите. Всі хочуть реалізувати своє виборче право".
На всіх дільницях панувала спокійна, робоча обстановка. Щоправда, на одній із них, за словами голови дільниці № 13069 Тетяни Ковтунової, було певне непорозуміння: "Був один інцидент, коли ми вивели за межі дільниці спостерігача Людмилу Дідківську. Вона навіть не зареєструвалася, не пред'явила посвідчення, але намагалася вирвати корінці бюлетенів із рук члена комісії, не давала їх перерахувати. Тому нами була винесена відповідна постанова, і міліція вивела жінку за межі дільниці".
Загалом, порушень виборчого законодавства не було виявлено. Варто відмітити порядність і ввічливість усіх членів виборчого процесу - навіть якщо люди не знаходили себе у списках виборців, реагували, загалом, спокійно. Як відмітили голови ДВК, виборці стали дисциплінованіші. Самі ж члени комісій кожного виборця зустрічали ввічливо, спокійно, з посмішкою.
На кожній із дільниць працювали спостерігачі, представники кандидатів, мас-медіа - у школі, наприклад, їх загальна кількість сягала 89 чоловік.
Спільна для всіх дільниць проблема - незнаходження своїх прізвищ у виборчих списках - повторилася й цього разу. Тому працівники комісій завжди акцентують на цьому увагу і просять виборців заздалегідь приходити і перевіряти наявність даних.
З 18:00 год. активність громади знову зросла - мешканці повирішували свої справи і таки пішли голосувати. Адже цього дня вирішувалася доля їхнього рідного села, де зростають їхні діти та онуки. І кожен прагнув для нього найкращої долі. І вже на 20:00 год. загальна картина голосування була така: на дільниці № 13067 проголосувало 1148 виборців, № 13068 - 1131 чоловік, № 13069 - 1298 осіб.
Виборчі дільниці працювали до 22:00 год. До останньої хвилини виборці йшли голосувати.
Наталка КУЦАК,
фото автора


Назад