09.05.2012
ВЕСЕЛИЛАСЬ І РАДІЛА СОФІЇВСЬКА БОРЩАГІВКА
ВЕСЕЛИЛАСЬ І РАДІЛА СОФІЇВСЬКА БОРЩАГІВКА Софіївська Борщагівка 9 травня святкувала відразу два визначних свята - День Великої Перемоги та День села. І щиро та радо, гостинно-хвилююче вітало гостей: голову Києво-Святошинської райради Володимира Луцюка, депутата Київської облради Володимира Чечетова, заступника голови Києво-Святошинської РДА Анатолія Іскоростенського, народного депутата України, ректора Національного університету ДПС Петра Мельника. І, як водиться за звичаєм - гості приїхали з подарунками.
Та ще вранці жителі села віддали шану полеглим захисникам Вітчизни, загиблим на полях Великої Вітчизняної війни односельцям і ветеранам та учасникам бойових дій, працівникам тилу й партизанам, зібравшись біля могили Невідомого солдата в центрі села на мітинг-реквієм.
"Щороку, - звернувся до присутніх заступник голови виконкому Олесь Кудрик, - 9 Травня ми святкуємо велике свято нашого народу - День Перемоги! У цей святий і світлий день час зупиняється, щоб нагадати живим про вічний і незгасний подвиг, про не прожите до кінця життя усіх, хто не повернувся з війни, хто не встиг побудувати дім, посадити дерево, створити сім'ю. Сьогодні усі ми разом згадуємо кожного втраченого на війні батька, брата, дідуся. Згадуємо, пам'ятаємо, у вічній скорботі схиляємо перед ними свої голови...”  
Ведуча мітингу - директор Софіївсько-Борщагівської СЗОШ Оксана Пушенко згадала про те, що на фронти Великої Вітчизняної війни з Софіївської Борщагівки пішло 400 осіб, 220 із яких не повернулися додому. Щонайменше, це - 220 ненароджених дітей, нестворених стільки ж родин…
Так, кожен у ці дні думає про щось своє: хтось згадує страшні роки війни, хтось - живих іще ветеранів і їхні спогади. У цьому селі не заросли бур'янами стежки-доріжки до могил загиблих захисників Вітчизни, імена та звання яких було урочисто зачитано на мітингу директором школи.
До поминального слова було запрошено отця Володимира Табачина, протоієрея, настоятеля храму Ікони Казанської Божої Матері Софіївської Борщагівки. Він зазначив: "Наше село було звільнено, як свідчать спогади очевидців, 4 - 5 листопада 1943 року - на свято Казанської Божої Матері. У святому письмі сказано, що все у цьому світі відбувається по волі Господа. Богом було дано і звільнення від ворога. Ми згадуємо сьогодні і живих, і мертвих. І молимося за здоров'я тих, хто ще з нами, і поминаємо тих, хто загинув у роки війни. Помолимося громадою і попросимо Бога Царства Небесного, вічного для загиблих покою…". Після урочистої панахиди мешканці та гості перейшли до шкільного стадіону, де вже п'ятий рік поспіль проходить святкування Дня села.
Урочиста частина тривала недовго. Саме тоді жителі села й отримали щедрі дарунки від гостей: школа - плазмовий телевізор від голови Київської ОДА Анатолія Присяжнюка, що його разом із теплими і щирими вітаннями передав депутат облради Володимир Чечетов, а мешканці села - почесні грамоти, нагрудні відзнаки "Знак Пошани" та цінні подарунки від Києво-Святошинської РДА та сільської ради, які вручали заступник голови Києво-Святошинської РДА Анатолій Іскоростенський і заступник голови сільвиконкому Олесь Кудрик. За сумлінну працю та відданість своїй справі, активну громадську діяльність під барабанний дріб колективу "Шоу барабанщиць" їх отримали депутати, працівники сільради та виконкому, вихователі дитячого садка, вчителі школи, комунальники, медичні працівники, ветерани та учасники бойових дій, багатодітні матері та ін. Було також нагороджено почесною грамотою Софіївсько-Борщагівської сільської ради і громадського фотокореспондента нашої газети Євгена Пікуля. З чим його щиро вітаємо!
"Шановні ветерани! Ми дуже пишаємося тим, - наголосив під час виступу Анатолій Іскоростенський, - що ви поряд із нами, тим, що ви здійснили великий подвиг. Та нація матиме майбутнє, яка завжди пам'ятає свою історію. Низький уклін вам! Тож дозвольте привітати всіх вас із прекрасними святами - Днем Перемоги і Днем села! Всім - міцного здоров'я, наснаги і добрих успіхів!".
"Сьогодні - зазначив Володимир Луцюк, - ми вшановуємо наших дорогих ветеранів. За їхні світлі серця, за щирі посмішки, за вірність державі та мужність. Ми вшановуємо пам'ять полеглих іще тому, що в кожну сім'ю зазирнула свого часу війна. У кожній сім'ї є свої легенди, свої історії, свої герої. Слава і низький уклін вам, ветерани! А ще хочу привітати вас усіх із Днем села. Побажати вам успіхів, наснаги у всьому, процвітання, добробуту та злагоди в сім'ях! Зі святом вас!".
“Сьогодні в нас подвійне свято - День Перемоги і День села, - звернувся до односельців і гостей Олесь Кудрик. - День села - це той день, коли ми збираємося всі разом і засвідчуємо, що ми - єдина громада. Зичу доброго здоров'я, мирних щасливих днів життя, благополуччя і добра у кожну родину, любові! Єдності вам, злагоди, добра! Немає людей кращих чи гірших - ми всі з вами разом, і кожен - на своєму місці. Кожен із нас - унікальний і неординарний, щирий працівник і односелець".
Щиро зустріли присутні й народного депутата Петра Мельника. Підходили і щоб привітати зі святом, і розповісти про наболіле, сфотографуватися і… потанцювати.
- Я насамперед вітаю вас із Днем села. Адже, немає праці тяжчої, ніж у трудівників села. Вам треба і по господарству впоратися, і за дітьми подивитися, і на роботу піти… Якою є праця сільського трударя, знаю добре, бо сам у бабусі виховувався. Тому, хай Бог береже ваше село - Софіївську Борщагівку! Борщ смачний завжди, а у Софіївській Борщагівці - найсмачніший у світі. І люди - найкращі", - наголосив Петро Володимирович.
Друге величне свято, з яким я вас усіх щиро вітаю - День Перемоги. Вітаю, передусім, ветеранів, яких стає все менше і менше поруч із нами. Але саме вони - наша совість. Якщо ж говорити про вирішення якихось проблем, то в нас нині проблема лише одна, найголовніша - збереження чистою совісті, бути за будь-яких умов чесними, порядними. І прикладом для нас у цьому є наші ветерани та полеглі у боях, які, хоч і минули вже десятиліття від початку війни, нині молодші від нас. Що ми повинні робити передусім? Трудитися. Тоді у нас усе буде. Хай вас усіх Бог береже і зі святом вас - з Днем Перемоги!
Разом із солістами культурно-мистецького центру "Сузір'я" народний депутат Петро Мельник виконав українські народні та естрадні пісні, декламував поезії. А глядачі активно підспівували та підтанцьовували й довго не хотіли відпускати зі сцени, викликаючи на "біс".
Цього дня село веселилося й співало, танцювало та раділо. У вишиванках і без, найменші та найповажніші жителі - майже все село - ніби було цього дня об'єднане міцною, ледь помітною душевною ниточкою, що завжди незримо об'єднує громаду в одну єдину, міцну сім'ю. Лунали пісні воєнних літ й сучасні, українські народні та естрадні, у виконанні учнів і вихованців дитсадка Софіївської Борщагівки, народної артистки Алли Кудлай, ВІА "Кобза", хору ім. В. Лисенка, Київського академічного театру "Берегиня", культурно-мистецького центру “Сузір'я”. А надвечір молодь захоплено зустрічала Наталю Валевську, гурти "А.Р.М.І.Я.", "Asturia", "D. Lemma" та інших.
Від себе залишається додати, що свято не відбулося б без підтримки підприємств: "БУ-7", "Камелія-К", "ВіДі-груп", "Бі-2", підприємців Андрія Мартинова та Олександра Журби.
- В організації свята, - розповів заступник голови виконкому Олесь Кудрик, - у нас були задіяні більшість депутатів, члени виконкому та сільської ради. Відмітити, в першу чергу, варто Валерія Шупика, Олександра Левченка, Валентину Швець, Олександра Головка, педагогічні колективи школи та дитсадка, софіївчан Василя Радченка та Ігоря Найденка.
Ми зустріли цей день із чималими здобутками. За рік побудували новий магазин "Скандинавія", де ведеться роздрібна торгівля рибою - прямі поставки з Європи, 1000 нових квартир, відкрили дві групи дитячого садочка - тепер його може відвідувати не 50, а більше 200 діток. Наступного року плануємо відкрити ще дві групи, закінчити будівництво басейну, побудувати окремо приміщення для початкової школи, адже діток у самій школі більшає, ще побудувати приватні садок із школою.
Цього року відкриємо ще чотири нові дитячі майданчики, вже проплачуємо для цього кошти - 100 тисяч грн. До кінця цього місяця їх нам уже завезуть, а мешканці, на чолі з депутатським корпусом, їх встановлять. Адже ніщо так не ціниться, як зроблене власними руками.
Вже практично більшу частину доріг відремонтували, хоч нині тільки початок травня. Витратили на це біля 3 млн. грн. Виділили на сьогодні майже 500 тис. грн. на ремонт під'їздів житлових будинків, 300 тис. грн. - на ремонт школи, понад 500 тис. грн. - на ремонт дитячого садочка. По вул. Київській встановили новий світлофор, плануємо встановити ще один. З приватного сектора за кошти сільської ради вивозимо сміття. Бо, хоч плата у нас і була символічна - трохи більше 3 грн., люди відмовлялися платити і викидали його будь-де. На масиві, де будуються нові багатоповерхові будинки, будуємо артсвердловину - вода для мешканців буде дешевша. Плануємо також безкоштовно переселити 18 сімей із гуртожитку, якому вже більше 40 років, у нові квартири. Нині ведемо перемовини з інвесторами і, ніби, є порозуміння.
Хочу сказати, що зараз кількість працюючих у селі киян приблизно дорівнює кількості наших людей, які працюють у столиці. До речі, до нас приїздять кияни більш кваліфіковані. У більшості вища освіта. Ми спеціально робили порівняльний аналіз. Це означає, що розвиваючи підприємництво на території нашої сільради, ми зможемо залучити нових спеціалістів, і відсоток місцевих, які працюють у Києві, зменшиться. У нас скоро будуть здані в експлуатацію торгово-складські приміщення "Ковчег", і ще один готель. Минулого року розпочав роботу чотиризірковий готель по вул. Київській до "Євро-2012". Загалом їх три. Малих ми не беремо до уваги - їх більше.
Цього року ми планували вкласти 7 млн. у реконструкцію стадіону з будівництвом роздягалень, тенісних кортів, очистити ставок (і кошти на це є).
Планів у нас багато, адже село живе і розвивається.
Наталка КУЦАК,
фото Євгена ПІКУЛЯНазад