15.05.2012
З РОДИНИ ПОЧИНАЄТЬСЯ ДЕРЖАВА
З РОДИНИ ПОЧИНАЄТЬСЯ ДЕРЖАВА 15 травня весь світ відзначає Міжнародний день сім'ї - свято, покликане об'єднати родини для вирішення власних проблем. Саме сім'я завжди була, є і буде хранителькою духовних цінностей, культури та спадкоємності поколінь - адже в ній закладаються основи громадянства, любові до матері, жінки, Батьківщини, повага до оточуючих. Тому союз сім'ї та держави - необхідна умова добробуту кожного з нас, адже саме благополуччя кожної сім'ї визначає розвиток і процвітання країни.
Вже традиційно щороку це душевне, тепле свято збирає родини з усього Києво-Святошинського району. Цього разу в актовій залі Боярської ЗОШ № 3 присутніх щиро вітали зі святом заступник голови Києво-Святошинської РДА Микола Ляшенко, заступник міського голови Боярки Валерій Дубовецький, голова Києво-Святошинської районної організації багатодітних сімей "Родина 7'Я" Тетяна Ковальчук, директор Києво-Святошинського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксана Мельниченко, директор Боярської ЗОШ № 3 Стелла Михайлова, директор районного центру творчості "Оберіг" Надія Скакодуб, директор центру психологічної реабілітації Ангеліна Лахтадир, голова Міжнародного Чорнобильського фонду Тетяна Куницька, провідний спеціаліст у справах сім'ї та молоді Києво-Святошинської РДА Олександр Моспан та ін.

Без сім'ї немає щастя, без неї немає й щирої любові. А ще це саме те життєве середовище, де дитина повинна вчитися добру. Тому сім'я - це просто щастя. А якщо сім'я велика, то й щастя - більше. І мати велику сім'ю - по-своєму подвиг. Тому, передусім, цього дня вітали тих, хто зважився мати саме велику сім'ю - вітали багатодітні родини.
-У нашій державі, - зазначив у вітальному слові Микола Ляшенко, - як і в будь-якій іншій, є свої труднощі, які ми поступово долаємо. Та, незалежно від цього, багато києво-святошинських сімей живуть мирно, дружньо. І чимало з них виховує більш аніж дві дитини. І саме таким сім'ям керівництво нашої держави, як і Києво-Святошинського району, приділяє підвищену увагу. Від імені голови Києво-Святошинської РДА Олександра Зайця хочу привітати вас із цим світлим і величним святом, побажати щастя, здоров'я, злагоди та добробуту, а також впевненості у завтрашньому дні.
За вагомий особистий внесок у виховання дітей, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, розвиток їхніх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей Микола Миколайович вручив від Києво-Святошинської РДА Подяки та грошові заохочення. А також додав, що нині керівництво райдержадміністрації бере під особливий контроль ті сім'ї, де виховується п'ятеро та більше дітей.  
Традиційно вітали і ті сімейні пари, котрі прожили 25  та більше років міцним, подружнім життям - за активну життєву позицію, за приклад міцної, дружньої родини. А пам'ятні подарунки від Боярської міської ради вручив заступник міського голови Боярки Валерій Дубовецький.
Як з'явилося слово "сім'я"? Жартівливий віршик оповідає, що Адам задав Єві сім запитань про те, хто доглядатиме за господарством, виховуватиме дітей, прибиратиме, готуватиме їсти тощо, на що від неї отримав сім ствердних відповідей: "я" - отак і з'явилося слово "сім'я". Жарти жартами, але жінка на своїх плечах у сім'ї тримає чимало клопотів. А якщо ще й займається громадською роботою, допомагаючи іншим багатодітним сім'ям вирішувати купу складних життєвих проблем, є кандидатом на створення дитячого будинку сімейного типу, то пошани заслуговує ще більшої. За активну участь у вирішенні питань соціального захисту багатодітних сімей, прав та інтересів дітей, проявлені турботу та чуйне ставлення, активну громадську позицію цього дня від директора Києво-Святошинського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Оксани Мельниченко отримала Почесну грамоту голова Києво-Святошинської районної організації багатодітних сімей "Родина 7'Я" Тетяна Ковальчук. Також Оксана Миколаївна привітала зі святом і татусів. Бо сім'я складається не лише з мами, а й тата. Адже саме вони підтримують жінку у житті, допомагають виховувати дітей.
Цього дня тепло та щиро вітали й династії вчителів і людей творчих професій. А ті, в свою чергу, привітали присутніх - хто дарував власноруч написані картини, хто читав вірші, а хто, як, скажімо, сім'я Ткаченків - власну пісню.
Що найтрепетнішим є у житті для батьків? Споглядати, як підростають і розвиваються їхні діти, втішаючи своїми успіхами. Саме вони цього дня вітали своїх любих татусів і матусь, дякували їм за тепло та родинний затишок, безмежну до них любов. Перед гостями свята виступили вихованці танцювального колективу "Перлинка", Боярської школи мистецтв, Боярського будинку культури.
- Я хочу щиро подякувати всім тим, - сказала наостанок Тетяна Ковальчук, - хто пішов мені назустріч і допоміг організувати таке світле, щире, тепле та веселе свято: і представникам влади міста та району, і юним талантам - адже саме завдяки вам усім відбулося це свято.
А завершити цей матеріал хочеться словами Валентини Коржової - Почесної громадянки Києво-Святошинського району, яка багато років очолює Києво-Святошинський відділ РАЦСу: "Коли пари приходять одружуватися, я завжди від щирого серця бажаю, щоб їхні сім'ї були міцними. За все життя одружила близько 15 тисяч пар. Тому переконана, що саме в сім'ї плекаються наша культура і духовність. Я - за міцну, справжню сім'ю. А багатодітним сім'ям - особлива шана та повага".
Наталка КУЦАК,
фото автораНазад