08.05.2012
У БОЯРЦІ ВІДКРИТО ОБЕЛІСК ЗАГИБЛИМ
У БОЯРЦІ ВІДКРИТО ОБЕЛІСК ЗАГИБЛИМ "9 Травня - це день пам'яті та прояву небайдужості", - так під час відкриття обеліску загиблим у 1943 році, яке відбулося в Боярці за день до Свята Перемоги, зазначив перший заступник міського голови Боярки Валерій Скочко. І справді захід, який відбувся того дня на старому кладовищі став прямим тому доказом. Біля місця встановлення пам'ятного знаку зібралися усі ті, хто не забув про героїчний подвиг, про величезну жертву цілого покоління українців, які захищали рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни - представники влади, ветерани, школярі, жителі міста.
Відкриттю обеліску передував урочистий мітинг. Першим до присутніх звернувся народний депутат України Петро Мельник.
- Я дуже дякую боярчанкам, котрі звернулися до мене з проханням допомогти встановити в їхньому місті обеліск, який ми сьогодні відкриваємо. На цьому кладовищі поховано багато наших земляків, які загинули у Велику Вітчизняну війну. Ми повинні пам'ятати тих, хто віддав своє життя, пам'ять - це найбільше, що має людина. Цей обеліск - знак пошани до загиблих. Тож нехай живе пам'ять про людей, які захищали нашу країну.
Саме Петро Володимирович відгукнувся на лист жителів Боярки про допомогу у спорудженні обеліску. Пройшло менше двох місяців і ось 7 травня вже відбулося відкриття пам'ятного знаку. Cлова вдячності та шани лунали того дня від представників влади - голови Києво-Святошинської райради Володимира Луцюка, заступника голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Анатолія Іскоростенського, першого заступника міського голови Боярки Валерія Скочка, голови Боярської міської організації Партії регіонів, секретаря міськради Дмитра Паливоди. А скільки зворушливих слів приготували для тих, хто сприяв тому, аби ця подія відбулася, жителі міста та керівники ветеранських організацій - Анатолій Пастовенський та Лариса Козленко.  
- Нам дуже приємно, що народний депутат України Петро Мельник та міський голова Боярки Тарас Добрівський відреагували на наш лист та сприяли встановленню обеліску, - зазначила у своєму виступі боярчанка, яка має статус дитини війни, Ольга Остапівна Інглятовська. - На це кладовище в буремні воєнні роки для захоронення привозили загиблих солдатів. Тут знаходиться більше десяти братських могил. Тому встановлення обеліску є вкрай важливим для збереження героїчної слави нашої землі для наших дітей та онуків.
Виступи учасників мітингу завершує знаменна мить відкриття обеліску, на якому викарбовано: "Тут поховані десятки радянських людей, які загинули восени 1943 року під час бомбардування фашистським літаком цивільного ешелону на станції Боярка та червоноармійці, які загинули, визволяючи Київ”. І вже за декілька хвилин підніжжя пам'ятного знаку устеляє різнобарв'я весняних квітів, які сюди на знак пошани героям війни принесли боярчани та гості міста різних поколінь.  

Святослава БЕРЕЖНА,
фото Анатолія КУХАРСЬКОГОНазад