03.12.2019
У Боярці урочисто відкрили барельєф на честь засновника Пласту - полковника Армії УНР Івана Чмоли
У Боярці урочисто відкрили барельєф на честь засновника Пласту - полковника Армії УНР Івана Чмоли Надзвичайно насиченими минулі вихідні дні виявилися для мешканців Боярки. 30 листопада відбулося урочисте відкриття барельєфу засновнику скаутського руху Пласт, полковнику Корпусу Січових стрільців Армії УНР Івану Чмолі.
На пероні залізничної станції Боярка гучно лунав військовий оркестр, співались пластові пісні та відбувся молебень з освяченням пам’ятного знаку. Чин освячення меморіального барельєфу здійснив Владика Нестор разом зі священиками Православної Церкви України. До речі, Голова синодального управління по співпраці з молодіжно-патріотичними об’єднаннями Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, також є пластуном.
На церемонії вшанування пам’яті українських воїнів прозвучав Гімн Пласту, який є складовою кожного пластового заходу. З емоційним піднесенням, із прихованими сльозами на очах, онук полковника Армії УНР Івана Чмоли – Богдан разом із пластунами співав українською мовою: «Гей, пластуни! Народу вольного сини! Сини краси, сини природи. Не зломимо своїх присяг, веде нас гордо вольний стяг до щастя, слави і свободи!», як-то колись проголошував Гімн Пласту його дід. Нащадок легендарного героя Івана Чмоли, який зараз проживає в м. Пітсбург, що у Сполучених Штатах Америки, також зробив певний фінансовий внесок у відкриття барельєфу.
Під час промови Андрія Ковальова, завдяки ініціативі якого і відбулося відкриттям барельєфу, присутні дізналися про події, що вирували під Києвом 100 років тому. Про історичні факти лютого 1919 року, історик і краєзнавець, Андрій Ковальов розповів наступне: «4 лютого 1919 року Армія УНР не змогла втримала столиці і Київ зайняли російсько-більшовицькі окупанти, українські вояки розпочали відступ. Наші війська зайняли оборону на околицях Києва, а саме на станції Боярка розмістився штаб оборони під командуванням засновника пласту полковника Івана Чмоли».
На заході також був присутній Боярський міський голова Олександр Зарубін. Він закликав усіх присутніх пам’ятати історію рідного краю та залишатися завжди вірними народу України. Очільник міста вручив Подяки всім причетним до відкриття пам’ятного знаку на честь полковника Івана Чмоли. Серед нагороджених Подяки отримали український скульптор Олександр Михайлицький, який виготовив меморіальний барельєф, а також станичний Станиці Київ Іван Брацюнь.
Після офіційної церемонії в будівлі вокзалу виступив відомий бандурист, кобзар і лідер гурту "Хорея козацька" Тарас Компаніченко.
IMG_7084.JPG
салют.jpg
Фото і текст підготувала журналіст Тіна Кубай

Назад