29.11.2019
Контррозвідка СБУ попередила спробу вербування і шантажу української чиновниці в "ЛНР"
Контррозвідка Служби безпеки України попередила залучення української чиновниці до антидержавної діяльності на користь так званого "МГБ ЛНР".
Правоохоронці встановили, що представники "спецслужби" терористів затримали керівницю структурного підрозділу одного з обласних державних установ на КПВВ "Станиця Луганська". Жінка у сімейних справах намагалася потрапити до тимчасово окупованого Луганська. Бойовиків зацікавив той факт, що за родом професійної діяльності вона має доступ до актуальної інформації з економічної та соціально-політичної ситуації в Луганській області".
Бойовики застосували психологічний тиск і шантаж, а також погрожували блокувати жінці відвідування близьких на окупованій території. Так вони змусили чиновницю погодитися на конфіденційне співробітництво.
Після повернення на контрольовану державою територію держслужбовець стала об'єктом уваги контррозвідників СБУ. Перевірка показала, що вона не збиралася робити жодних дій на шкоду державній безпеці України.
СБУ нагадує про факти вербування українців розвідувальними органами Росії і бойовиками на тимчасово окупованій території.
Щоб змусити українців вчинити державну зраду, ворог застосовує широкий арсенал засобів впливу: від умовлянь до насильницьких дій".
Українська спецслужба нагадує українцям, що співпраця з окупантами та шпигунство карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років. Однак в разі своєчасного повідомлення українським правоохоронцям про вербування спецслужбами РФ, особа звільняється від кримінальної відповідальності.

Назад