11.09.2019
СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: ЗАСІДАННЯ ПІДГРУПИ «СТРАТЕГУВАННЯ У СФЕРІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ»
СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: ЗАСІДАННЯ ПІДГРУПИ «СТРАТЕГУВАННЯ У СФЕРІ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ» 9 вересня в Управлінні фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації відбулося робоче засідання підгрупи «Стратегування у сфері фізичної культури і спорту», яка входить до робочої групи з розроблення проекту «Стратегії розвитку Київської області на період 2021-2027 роки».

Метою засідання стало обговорення результатів попереднього Соціально- економічного аналізу Київщини за останні п’ять років, який є складовою частиною проекту Стратегії.

Захід відбувався під головуванням виконуючого обов’язки начальника Управління Володимира Стеценка. Модератором виступав начальник відділу фізичної культури, організаційної роботи та управління персоналом Юрій Красіков.

У нараді взяли участь представники органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості, а саме Ірина Даншина – заступник начальника управління економіки виконавчого комітету Обухівської міської ради та Святослав Воскобійник – начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Києво-Святошинської районної державної адміністрації, які увійшли підгрупи «Стратегування у сфері фізичної культури і спорту».

Під час засідання, яке стало першим, ознайомчим на черзі нових робочих нарад на виконання «Стратегії розвитку Київської області», представники підгрупи обговорили та визначили результати проведеного соціально-економічного аналізу стану і тенденцій розвитку, у тому числі інноваційних, спортивної галузі за 2014-2018 роки. Також були озвучені основні актуальні проблеми, що стримують розвиток фізичної культури і спорту. Обговорили сильні і слабкі сторони галузі спорту, можливості, загрози, переваги, виклики та ризики щодо її перспективного розвитку на період до 2027 року.

Разом члени Підгрупи визначили оперативні цілі розвитку фізичної культури і спорту на період до 2027 року та пріоритетні завдання для досягнення цієї цілі.

По-перше, це матеріально-технічна база, це розвиток спортивної інфраструктури на Київщині. Зокрема, будівництво спортивних майданчиків за двома програмами – обласною і державною, яке наразі триває в області. Будуються нові об’єкти шляхом поєднання зусиль органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а фінансуються коштом державного, обласного та місцевого бюджетів і меценатів спорту.

По-друге, це запровадження оздоровчої рухової активності на місцях. Зокрема, проведення спортивних заходів в рамках Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація». А також функціонування структур, які такі заходи забезпечуватимуть, на кшталт Київського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Однією з пріоритетних цілей є розвиток резервного спорту та спорту вищих досягнень. На Київщині функціонують заклади, які успішно розвивають спорт вищих досягнень з олімпійських та неолімпійських видів. Це Київська обласна школа вищої спортивної майстерності, Київський обласний центр олімпійської підготовки та інші, Броварське вище училище фізичної культури і спорту, дитячо-юнацькі спортивні школи тощо.

Ціллю є й інформаційна політика щодо розвитку спортивної галузі, як то оперативне висвітлювання заходів та оприлюднення інформації щодо розвитку фізичної культури і спорту, так звана діджиталізація. І яку наразі активно провадить Управління фізичної культури і спорту. В Управлінні фунціонує власний інтерактивний сайт sport-koda.org та канал на Youtube, розповсюджується інформація через соціальні мережі Facebook, Instagram, Twitter. Щодо інформування загалу, то пропонується ініціювання зустрічей та круглих столів з метою агітації та пропаганди розвитку спорту та фізичної культури на місцях.

На меті і фінансова підтримка спортсменів. Управлінням створено резервну штатну збірну з олімпійського спорту, завдяки якій спортсмени мають робочі місця та отримують заробітну плату. А також третій рік поспіль видатні та перспективні спортсмени та їх тренери отримують стипендії Київоблдержадміністрації за здобутки, отримані на міжнародних аренах. Щороку, на День фізичної культури і спорту урочисто вручаються такі відзнаки найкращим представникам спортивної галузі.

І врешті, метою є проведення чемпіонатів та Кубків Київської області, забезпечення участі спортсменів Київщини в чемпіонатах та кубках України на виконання Єдиного календарного плану спортивних змагань України, якого чітко дотримується Управління фізичної культури і спорту.

Назад