04.09.2019
СБ України викрила керівництво держшахт у крадіжці 500 млн бюджетних коштів
Співробітники Служби безпеки України проводять обшуки і низку інших слідчих дій з метою притягнення до кримінальної відповідальності у справі про присвоєння 500 млн гривень через процедуру закупівель шахтного устаткування керівництвом кількох державних шахт.
Так, упродовж 2016-2019 років керівництво ПАТ "Лисичанськвугілля", ДП "Мирноградвугілля", ДП "Шахта ім. М.С.Сургая", ДП "Первомайськвугілля", ДП "Шахтоуправління Південнодонбаське №1" організували механізм розкрадання коштів підприємств через процедуру державних закупівель.
За інформацією СБУ, чиновники прописували умови проведення тендерів на закупівлю шахтного устаткування під заздалегідь визначених переможців – підконтрольних фірм-прокладок.
Відтак, цим підприємствам було перераховано понад 500 млн гривень, які з використанням фінансових інструментів розподілялися між організаторами й учасниками протиправної оборудки.
Зазначається, що СБУ спільно з Генеральною прокуратурою задокументувала, що обладнання, необхідне для роботи шахт, не оновлювалося, а лише час від часу ремонтувалося.
За висновком фахівців, через угоди суттєво знижувалась ефективність роботи підприємств і створювалися загрози життю і здоров'ю працівників.

Назад