03.04.2012
Весняні турботи влади
Весняні турботи влади

На засіданні колегії районної державної адміністрації, яке вів голова РДА Олександр Заєць, розглянуто ряд важливих питань життєдіяльності району.

Про готовність агропромислового комплексу до проведення весняно-польових робіт доповів в.о. керівника управління агропромислового розвитку Анатолій Худолій. У своїй доповіді Анатолій Миколайович підкреслив, що обстеження посівів озимих культур, яке проводили спеціалісти господарств разом з науковцями ННЦ "Інститут землеробства НААН України", показало, що 60% озимини перебуває в доброму і 40% у задовільному стані. Нині розпочинається підживлення азотними добривами площ озимих культур.

Триває підготовка до посіву ярих культур. Станом на 21 березня сільськогосподарськими підприємствами здано на перевірку 240 тонн насіння, з них визнано кондиційним 238 тонн або 100% до потреби.

Для проведення весняно-польових робіт господарствам Києво-Святошинського району необхідно 983 тонни мінеральних добрив в діючій речовині. На сьогодні агропідприємства забезпечені азотними, фосфорними та калійними добривами у повному обсязі.

Триває ремонт сільськогосподарської техніки. У більшості господарств цю роботу вже закінчено. Виняток становлять сільськогосподарські ТОВ "Агроленд", "Тарасівський", "Бучанське".

До речі, вже в цьому році значно оновили парк сільгоспмашин в агрофірмі "Княжичі". За 2 млн. грн. вони придбали іноземний трактор, культиватор, дискову борону.

А ось пально-мастильних матеріалів поки що не вистачає. У наявності лише 78% від потреби.

Голова райдержадміністрації Олександр Заєць, коментуючи виступ в.о. керівника управління агропромислового розвитку, зауважив, що необхідно в найкоротші терміни закінчити ремонт сільгосптехніки і за 10-12 робочих днів провести комплекс весняно-польових робіт по посіву ранніх зернових культур.

Ним підписано відповідне доручення, контроль за виконанням якого покладено на першого заступника голови РДА М.І. Шкаврона.

Найдовше обговорювалося на засіданні колегії друге питання порядку денного - про проведення в районі весняного двомісячника благоустрою та саночистки.

Спочатку слово було надано заступнику голови РДА Миколі Ляшенку, який розповів про роботу районного штабу по проведенню двомісячника саночистки та благоустрою, який він очолює. Микола Миколайович наголосив, що недопустимо членам штабу пропускати засідання, як це мало місце 22 березня, намітив конкретні заходи щодо ліквідації стихійних сміттєзвалищ, приведення міст і сіл району у належний стан, особливо напередодні Євро-2012, адже саме через наш район проїжджатимуть гості європейської першості з футболу по Одеській та Житомирській трасі. Окрему увагу заступник голови райдержадміністрації приділив стану районного полігону твердих побутових відходів. Нині наш полігон приймає ТПВ по 50 грн./ куб. м, а Бородянський бере по 26 грн. 80 коп. за кубічний метр. До того ж допомогу у вивезенні сміття надає Михайлівсько-Рубежівське КП "Мислін". Тож Микола Миколайович запропонував тимчасово вивозити сміття саме у Бородянку, поки не буде вирішено питання безперешкодного прийняття відходів місцевим полігоном за прийнятними і сталими умовами.

Другим з цього питання виступив заступник головного районного санітарного лікаря А.Ю. Авдєєв, який детально змалював негативну ситуацію в районі щодо саночистки та благоустрою, яка загрожує санітарному благополуччю населення.

Про стан виконавської дисципліни в райдержадміністрації, її структурних підрозділах та органах місцевого самоврядування доповіла головний спеціаліст загального відділу Леся Круглій.

А про стан кадрової роботи в РДА, її структурних підрозділах та місцевих радах розповіла начальник відділу організаційно-кадрової роботи Олена Стаднік.

Керівник відділу містобудування і архітектури Ольга Іванюта у своєму виступі висвітлила питання стану містобудівної документації в населених пунктах Києво-Святошинського району. Ольга Миколаївна відмітила, що наш район знаходиться на першому місці в області по кількості розроблених та затверджених генпланів населених пунктів. Схема планування району була розроблена ще у 2008 році. Нині визначаються параметри та необхідність змін та доповнень до неї.

Керівник відділу містобудування зазначила, що зараз йде робота над Програмою розроблення (оновлення) містобудівної документації на території Києво-Святошинського району на 2012-2015 роки, в якій буде визначено черговість виконання проектно-вишукувальних робіт на цей період з урахуванням пріоритетних напрямків розвитку територій, завдань Схеми планування району.

Про організацію оздоровлення дітей Києво-Святошинського району у 2012 році розповів заступник голови райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський. Він зазначив, що Київською обласною державною адміністрацією визначені завдання по створенню умов для оздоровлення не менше як 70% дітей від загальної кількості школярів. Особливу увагу слід приділити оздоровленню дітей пільгових категорій.

Планується у 2012 році організувати оздоровлення та відпочинок дітей за такими напрямками: 950 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС по лінії Міністерства праці і соціальної політики в санаторно-курортних закладах України; на 750 тис. грн. оздоровляться діти пільгових категорій за кошти районного бюджету. За ці гроші відпочинуть не менше 230 дітей у санаторно-курортних та оздоровчих закладах. Відділ освіти здійснює передбачені законодавством процедури для закупівлі послуг з оздоровлення у закладах відповідного профілю. Відповідно до доручення голови Київської обласної державної адміністрації від 10 березня 2011 року, оздоровлення за районні кошти буде проведено в межах Київської області.

У спеціальних стаціонарно-лікувальних закладах по лінії районної дитячої лікарні зміцнять здоров'я 600 дітей; 224 дитини, які навчаються в приватних школах "Леді", "Виноградник", Вальдорфська школа, "Михаїл" відпочиватимуть за батьківські кошти, за кошти районних профспілкових організацій працівників освіти та агропромислового комплексу району поправлять здоров'я 100 дітей; відділ сім'ї, молоді та спорту передбачає оздоровлення 60 дітей.

Місцевими органами самоврядування, громадськими організаціями, спонсорами та батьківською громадськістю планується організувати відпочинок для більш ніж 9000 дітей у пришкільних таборах на базі 35 загальноосвітніх навчальних закладів із денним перебуванням та 1000 дітей у інших оздоровчих закладах за межами Київської області.

Планується організувати роботу пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням з 1 червня з тривалістю зміни 14 днів. Для відпочиваючих буде організовано 3-разове харчування, різноманітна екскурсійна програма.

Головний нарколог району Вадим Шептицький висвітлив питання надання наркологічної допомоги жителям району, а керівник управління праці та соціального захисту населення Сергій Черток розповів про забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об'єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

З усіх питань порядку денного прийняті відповідні доручення голови райдержадміністрації.

Олександр КОШОВИЙ


Назад