07.08.2019
ДИМ ВІД БАГАТТЯ - ЗАГРОЗА ЗДОРОВ’Ю ЛЮДЕЙ
ДИМ ВІД БАГАТТЯ - ЗАГРОЗА ЗДОРОВ’Ю ЛЮДЕЙ

Науково доведено, що дим від спалюваних дерев і листя містить в собі багато канцерогенних речовин, які завдають непоправної шкоди здоров'ю людини.

Коли горить опале листя і трава, тільки сама верхня частина отримує достатню кількість кисню, у той час як середні тліють і димлять, виділяючи токсичні і просто шкідливі для здоров'я хімічні речовини.

Дерева, рослини і листя є біологічними фільтрами, які вбирають у себе всі шкідливі речовини з атмосфери, грунту, води, а також від важких металів, вихлопних газів, до тих нечистот, які провозять по вулиці. Концентрація шкідливих речовин в димі дуже велика.

Матеріали досліджень, проведені Національним екологічним центром України, свідчать, що при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кілограмів мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук.

У тліючому без доступу кисню листі, виділяється бензопірен, що сприяє розвитку ракових захворювань у людини. Окрім безпосередньої загрози людському здоров'ю, спалювання листя і сухої трави призводить до загибелі корисних комах. Руйнується родючий шар, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав'янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і чагарників. Від пожежі вигорають верхні частини коренів, що може згубити все дерево.

Ті люди, що палять багаття, піддають небезпеці своє здоров'я і здоров'я оточуючих.

Не спалювати листя — найкращий захист населення від шкідливого впливу навколишнього середовища. Що ж робити тоді з рослинними залишками? Можна зробити компостну купу, а компост використовувати для добрив тих же газонів і дерев. Або ж перекопати, залишивши листя в землі, тоді грунтові організми самі перероблять листя в родючий гумус, тільки не треба їм заважати.

Шановні мешканці району! Просимо Вас не спалювати сміття у вогнищах на газонах, під вікнами багатоповерхових будинків. Від цього залежить здоров’я усіх нас.


Назад