30.03.2012
Захоплюючий політ "Горлиці"
Захоплюючий політ "Горлиці"

У Будинку культури Тарасівки відбулося урочисте відзначення десятиліття ансамблю "Горлиця", який з 2006 року носить почесне звання "народний". Вручити нагороди і побажати артистам нових успіхів на свято прибули заступник голови районної державної адміністрації Анатолій Іскоростенський, завідуючий відділом культури РДА Дмитро Гончаренко, Тарасівський сільський голова Володимир Сизон, представники народного депутата України Петра Мельника - Сергій Королюк та Дмитро Гусятинський.

Відкриваючи святкове зібрання, ведуча Валентина Сизон зазначила:

- Наша "Горлиця" відома і в районі, і в області. Цікавий репертуар, позитивна енергетика співу, яскраві сценічні костюми - все це приваблює увагу до колективу, тож його часто запрошують в трудові колективи, школи, на родинні свята, народні гуляння. Різноманітна творча палітра: старовинні народні, обрядові, козацькі, чумацькі пісні, колядки, щедрівки, твори сучасних композиторів. Всього в репертуарі - понад сто шедеврів. Значне місце в програмі виступів займають народні обряди.

Основна мета ансамблю - відродження духовних основ народу через пропагування рідної пісні, традицій і звичаїв, формування у підростаючого покоління естетичного ставлення до праці, громадської діяльності, мистецтва. Діяльність колективу різнопланова: концерти, участь у конкурсах та фестивалях, етнографічні, просвітницькі, педагогічні, художні творчі пошуки.

- А створювався колектив на засадах краси, любові до рідного краю, до його пісні, прагнення до творчої самореалізації, - наголосивши на цьому, Валентина Борисівна надала слово кандидату педагогічних наук, хормейстеру Людмилі Новак-Хлєбніковій, яка була наставницею засновниці і керівника "Горлиці" Любові Рачинської в період її мистецького становлення, тож могла пригадати багато цікавого:

- Творчий шлях Любові Михайлівни розпочався в стінах Тарасівської школи, де в 60-70-х роках минулого століття діяла єдина в Україні сільська дитяча оперна студія. Дівчина не лише проявила вокальний талант, а й зарекомендувала себе активістом культурно-масової роботи в селі, вмілим організатором. 1974 року стала солісткою вокального ансамблю "Ромашка".

У 1993 році вона стала директором Тарасівського будинку культури, змінивши на цій посаді Ніну Глушаницю, яка нині очолює обласну організацію профспілки працівників культури.

Взявши слово, Ніна Степанівна пригадала, як Любов Рачинська 1995 року створила хор "Юність", а 2002 - фольклорний ансамбль "Горлиця". Тоді ж з'явилося вокальне тріо "Лада". Згодом виникли танцювальний ансамбль, майстерня художнього читання.

Керівнику творчих колективів потрібні неабиякі навики і знання, щоб їх здобути Любов Михайлівна вступила у вище училище культури, яке закінчила з відзнакою.

Нині вона - талановита, харизматична людина, наділена високою внутрішньою культурою, добрим серцем, відомий діяч культури, яку шанують і люблять всі односельці.

Найтепліші слова на вечорі були сказані і про учасників ансамблю.

Це завдяки їх майстерності творчий колектив здобув багато творчих перемог, за які одержав престижні нагороди.

З нагоди десятилітнього ювілею "Горлиці" грамотами, подяками, грошовими преміями від сільської ради, районного відділу культури, райдержадміністрації нагороджені керівник ансамблю Любов Рачинська, члени колективу Віктор Кучер, Лідія Балюра, Людмила Бадрук, Олена Купріянко, Борис і Наталка Гусейнови, Лідія Хоменко, керівник танцювального ансамблю Світлана Соломена.

З теплими привітаннями до ювілярів звернулася народна артистка України, професор Київського університету культури Поліна Павлюченко.

Віриться, що крила тарасівської "Горлиці" ще безліч років купатимуться в променях слави на радість усієї України.

Василь ЗАЄЦЬ

фото Євгена ПІКУЛЯ


Назад