04.04.2019
На другий тур виборів потрібно подати заяву про зміну місця голосування повторно – до 15 квітня!
На другий тур виборів потрібно подати заяву про зміну місця голосування повторно – до 15 квітня! Згідно з Законом «Про вибори Президента України», якщо жоден кандидат не отримав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, тоді ЦВК призначає повторне голосування на третю неділю після дня виборів – 21 квітня 2019 року.

Для всіх громадян України, які перебуватимуть 21 квітня не за місцем реєстрації, потрібно буде знов змінити місце голосування – навіть якщо вони змінювали місце голосування на вибори 31 березня.

Питання зі строками – коли це можна зробити? Точно, що не пізніше 15 квітня. Але доки результати виборів 31 березня офіційно не встановлені, і другий тур не призначено, до тих пір відділи ведення Державного реєстру виборців не прийматимуть заяви про тимчасову зміну місця голосування.


Отже, що потрібно зробити?

Якщо ви раніше не голосували, або якщо змінили реєстрацію місця проживання, спочатку варто дізнатися, чи включено вас до Державного реєстру виборців, та перевірити, чи правильно вказано в Державному реєстрі виборців прізвище, ім’я, по батькові та виборчу адресу.
На сайті Реєстру виборців тепер можна швидко і без реєстрації перевірити свої дані.
Знайдіть на веб-сторінці «Державний реєстр виборців» адреси відділів ведення реєстру, за місцем фактичного проживання.


До органу ведення Реєстру необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою ви бажає проголосувати.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування. До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, та інші. Перелік таких документів не є вичерпним.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування (Постанова ЦВК №129 від 5 вересня 2018 року).

Візьміть свій паспорт (а можна ще зробити на всяк випадок копію) та напишіть у відділі ведення Реєстру виборців Заяву про тимчасову зміну місця голосування.

Зверніть увагу, що Закон України “Про Державний реєстр виборців” (стаття 7) передбачає, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинно бути мотивованим.

Жителі Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, тимчасово окупованих територій районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях можуть вмотивувати заяву про тимчасову зміну місця голосування неможливістю реалізації свого права голосу на виборчій дільниці за зареєстрованим місцем проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Отримайте посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, де буде вказана дата виборів, а також номер виборчої дільниці, де ви зможете проголосувати, прийшовши з паспортом та посвідченням в день виборів з 8:00 до 20:00. Інколи відділи ведення реєстру виборців не одразу видають посвідчення, але номер вашої виборчої дільниці ви дізнаєтесь одразу. Також можете попросити написати адресу дільниці, або подивитися її на сайті ДРВ.

Як правило, виборчі дільниці знаходяться в приміщеннях шкіл, будинків культури тощо. Адреси дільниць також можна подивитись на сайті Реєстру виборців в розділі “Виборчі округи та дільниці”.

Зверніть увагу, що місце голосування змінюється тимчасово, тобто тільки на період одних конкретних виборів. Отже, при повторному голосуванні (коли буде другий тур виборів, 21 квітня), процедуру написання заяви доведеться провести ще раз.


сайт: ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ВИБОРЦІВДжерело: https://www.vplyv.org.ua/archives/2346

Назад