19.03.2019
З початку року зареєстровано 32 нещасні випадки, які визнано пов’язаними з виробництвом (страхові)
Як інформує начальник відділу з профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Олексій Савченко, до управління надійшло 42 повідомлення про нещасні випадки на виробництві, в тому числі 11 смертельних (включно випадки смерті працівника на підприємстві). Зареєстровано з початку року 32 нещасні випадки, які визнано пов’язаними з виробництвом (страхові).
За його словами, в страхових нещасних випадках постраждало 37 працівників, з яких 7 – із смертельним наслідком, що сталися у Вишгородському, Броварському, Києво-Святошинському, Ставищенському районах та у м. Біла Церква.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року стан загального  страхового травматизму зріс на 23%, зі смертельним наслідком – на 75%.
Основна частина страхових нещасних випадків, акти за формою Н-1 по яким зареєстровані протягом січня-лютого цього року, сталися у попередньому році – 26 із 37, що становить 70%.
В окремих районах області спостерігається збільшення кількості постраждалих осіб в страхових випадках, зокрема у Вишгородському, Білоцерківському, Яготинському та м. Славутич. Зменшення кількості постраждалих осіб має місце у м. Біла Церква.
Найбільше постраждалих осіб зареєстровано у страхувальників Вишгородського та Києво-Святошинського, Броварського, Білоцерківського, Бориспільського та Васильківського відділень. Разом по цим відділенням кількість травмованих складає 68% від загальної кількості за актами Н-1, зареєстрованими з початку року.
Найбільше травмувалися робітники таких професій: дорожні робітники, оператор заправних станцій, водій автотранспортних засобів.
Основні причини нещасних випадків: невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення правил безпеки руху, невиконання посадових обов’язків.
Основні події, які призвели до настання нещасних випадків: падіння потерпілого, в тому числі під час пересування та з висоти, дорожньо-транспортна пригода, дія руxомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів.
Найбільш травмонебезпечні галузі економіки: будівництво, виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів, сільське, лісове господарство.
З початку року страхові експерти з охорони праці здійснили: планові перевірки 38 підприємств щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці, за результатами яких роботодавцям внесено подання про порушення; взяли участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 51 підприємстві; на 43 підприємствах  проводили інформаційно-роз’яснювальну роботу; взяли участь у роботі 87 комісій з перевірки знань працівників з охорони праці та комісій з охорони праці підприємств.
З метою зниження кількості страхових випадків, загальної захворюваності працівників на робочих місцях у суб’єктів господарювання та зменшення кількості днів непрацездатності і витрат Фонду на виплати по лікарняних, страхові експерти проводили роботу по складанню реєстру підприємств (страхувальників), у яких технологічний процес, обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих; отримували від страхувальників інформацію про результати атестації робочих місць за умовами праці, надавали допомогу в опрацюванні заходів з поліпшення умов праці і оздоровлення працівників; налагоджували роботу з роботодавцями та закладами охорони здоров’я щодо своєчасного надання ними списків працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, та заключних актів за результатами медичного огляду.


Назад