28.12.2018
Підготовка до сімейного життя в концепції статевого виховання старшокласників
Підготовка до сімейного життя в концепції статевого виховання старшокласників Протягом вересня-грудня 2018 року за підтримки Києво-Святошинської РДА благодійною організацією «Рух українських матерів» був впроваджений проект «Підготовка молоді до подружнього життя».
У 8-ми школах району серед підлітків 9-11 класів проведено семінари, лекції, тренінги для підлітків на теми: «Я дорослішаю, як це», «Передумови виникнення сім’ї», «Статеве дозрівання і його значення для майбутнього подружжя», «Сім’я як базова спільнота людини», «Перше побачення».
Питання, які піднімалися на семінарах є досить актуальними в сучасному світі. За умов перенасичення телевізійного та інформаційного ринку насильницькою та розбещуючою продукцією в сучасного молодого покоління формується легковажне ставлення до власної статевості, сексуальної та гендерної репрезентації, спостерігається тенденція до росту не конгруентних проявів статево-рольової та сексуально-рольової поведінки в більш дорослому віці. Все це призводить до знецінення таких цнот людського життя як любов та вірність. Розбещувальні тенденції, деформуючи психосексуальний простір молодого покоління, створюють передумови для розпусти, поширенню ВІЛ-інфекції, венеричних захворювань, зниження репродуктивного здоров’я нації. Все це вимагає якнайшвидшої організації відповідних програм спрямованих на реалізацію підготовки молоді до подружнього життя.
З метою впровадження даного соціального проекту Благодійна організація «Рух українських матерів» створила та успішно презентувала програму серед старшокласників за допомогою розробленого навчально-методичного посібника для педагогів, психологів під назвою «Підготовка до сімейного життя в концепції статевого виховання старшокласників». До його розробки залучені фахівці кафедри психології Київського інституту бізнесу і технологій та Університету Україна.
Запропонована в ньому програма спрямована також на запобігання негативним явищам у підлітковому та молодіжному середовищі. Програма містить значний психоедукаційний компонент спрямований на:
- запобігання розвитку у старшокласників легковажного ставлення до людської статевості та сексуальності;
- запобігання розпусті, поширенню ВІЛ-СНІДу, венеричних захворювань у підлітковому та юнацькому середовищі;
- виховання духовно-моральних цінностей у тінейджерів щодо проявів міжособистісного та міжстатевого спілкування;
- утвердження традиційних родинних цінностей;
- формування у підлітків та юнацтва ціннісного ставлення до шлюбу.
Програма розрахована у першу чергу на залучення потенціалу педагогічних та психологічних кадрів закладів освіти до спільного з владою вирішення нагальних соціальних проблем молодіжного середовища.
Під час спілкування з школярами фахівці провели анкетування, проаналізували та систематизували результати, обговорили з батьками проблемні питання.
Методом аналізу анкетування та за результатами бесід встановлено побажання дітей, батьків, вчителів щодо впровадження розширеного курсу з підготовки школярів до подружнього життя. У ході спілкування тінейджери демонстрували зацікавленість у майбутньому створенні сім’ї, брали активну участь у моделюванні сімейних стосунків.
Результати програми дозволили сформувати подальший план впровадження проекту “Підготовка молоді до сімейного життя”. Зібрані дані свідчать про гостру необхідність впровадження програми на державному рівні у всіх школах задля розбудови світоглядних позицій духовно-ціннісного простору учнів щодо родинної, культурної реальності буття людини, культивації поважного ставлення у дітей до чоловічності та жіночності, як взаємодоповнюючих парадигм шлюбу, материнства, батьківства.
БФ "Рух українських матерів" висловлює щиру подяку Києво-Святошинській РДА, відділу освіти району, директорам шкіл, класним керівникам, психологам, та усім, хто долучився до реалізації проекту.
viber image.jpg

Назад