24.10.2018
Мирослава Смірнова: Фінансування соціальної сфери збільшується щороку за рахунок зростання доходів районного бюджету
Мирослава Смірнова: Фінансування соціальної сфери збільшується щороку за рахунок зростання доходів районного бюджету 23 жовтня голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова провела чергове засідання колегії райдержадміністрації. У нараді взяли участь голова Києво-Святошинської райради Вадим Гедульянов, заступники голови РДА Артем Кошик і Михайло Лєзнік, заступники голови райради Олександр Однороманенко і Дмитро Гусятинський, а також керівники районних структур, начальники структурних підрозділів РДА, керівники органів місцевого самоврядування та представники громадськості.
На порядку денному найперше фінансові питання. Бюджетний рік завершується, плюс на часі підготовка до наступного.
Про стан виконання районного бюджету прозвітувала начальник управління фінансів РДА Наталія Краснощокова. Вона відзначила, що доходна частина бюджету за звітний період поточного року зросла на понад 20 відсотків відносно показників 2017 року. Успішне наповнення бюджету позитивно вплинуло на виконання видаткової частини бюджету, яка, порівняно з минулим роком, значно зросла. Найбільше фінансуються такі галузі, як соціальний захист, освіта, охорона здоров’я, культура і мистецтво, спорт - за 9 місяців профінансовано понад 870 млн грн з урахуванням субвенцій з держбюджету.
Члени колегії одноголосно підтримали проект змін до бюджету, зокрема, щодо збільшення видатків на виплату допомоги соціально незахищеним громадянам.
«Район активно розвивається. Бюджетна та податкова реформи дали можливість акумулювати значні кошти на рівні району та розподіляти їх на найнагальніші потреби соціальної сфери. Саме тому в Києво-Святошинському районі проводяться ремонти в освітніх, медичних, культурних і спортивних закладах, будуються нові об’єкти, закуповується новітнє обладнання. Громади ефективно розвиваються за рахунок надходжень, які залишаються на місцевому рівні», – зауважила Мирослава Смірнова.
Приділили увагу розгляду програми забезпечення та розвитку лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я району, проект якої представив начальник відповідного відділу Роман Лява. Він наголосив, що реалізація цієї програми дасть змогу покращити матеріально-технічну базу медичних закладів та якість їх функціонування, підвищити рівень надання медичних послуг населенню та забезпечити безпеку населення на випадок виникнення надзвичайних станів. Цей проект буде поданий на чергову сесію райради.
«Між районною адміністрацією та районною радою є повне взаєморозуміння щодо важливості спрямування фінансування саме на соціальні питання. Ми вже бачимо непересічні результати спільної роботи. Звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців свідчить про те, що район розвивається, бо в пріоритеті - створення комфортних умов для наших мешканців і розвиток місцевих громад», - прокоментував Вадим Гедульянов.
Обговорили питання дотримання законодавства про працю страхувальників в бюджетній сфері. Управлінням соціального захисту населення в районі постійно проводиться консультаційно-роз’яснювальна робота з керівниками та бухгалтерами підприємств щодо запобігання виплати заробітної плати нижче законодавчо встановленого рівня, своєчасності сплати заробітної плати, внесків та обов’язкових платежів.
Зупинилися на питанні щодо заходів призову громадян на строкову військову службу восени 2018 року. Працівники військкомату, районного відділу поліції, райдержадміністрації, райради, а також органів місцевого самоврядування постійно співпрацюють задля ефективної інформаційної роботи серед населення.
Військовослужбовці мають знати про пільги, фінансову допомогу і соціальні гарантії, які гарантуються і виділяються як на рівні району, так і на державному.
На колегії також схвалили зміни до програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Києво-Святошинського району.
Наостанок оглянули представлену в РДА експозицію картин Леоніда Литвина. Його називають українським Ван Гогом. Унікальна непересічна особистість, аскет по життю - він лишив по собі творчість, яка заворожує і надихає. Частина його шедеврів була придбана відділом культури адміністрації і передана музею, щоб зберегти частину культурних надбань митця на його малій Батьківщині.
2.jpg
4.jpg

Назад