10.10.2018
За ініціативи Мирослави Смірнової та Вадима Гедульянова відбувся перший районний фестиваль «З війни до миру. Повернення…»
За ініціативи Мирослави Смірнової та Вадима Гедульянова відбувся перший районний фестиваль «З війни до миру. Повернення…» 6 жовтня у Боярці відбувся районний родинний фестиваль до Дня захисника України «З війни до миру. Повернення…» за участю волонтерських груп та спілок ветеранів бойових дій на сході України з Києво-Святошинського району, Києва та області. Метою фестивалю було віддати шану воїнам, допомогти їм безболісно подолати шлях повернення до мирного життя, а родинам загиблих – відчути піклування і повагу.

У фестивалі взяли участь голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Мирослава Смірнова та голова Києво-Святошинської райради Вадим Гедульянов, за підтримки котрих його було проведено. Захід відвідали більше тисячі ветеранів бойових дій з родинами, волонтери, небайдужі жителі району, керівники органів місцевого самоврядування, ліцеїсти Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею імені Івана Богуна та їх керівник – полковник Петро Потєхін. Серед поважних гостей – бойовий генерал-майор Збройних сил України, Герой України Ігор Гордійчук.

"Спільно зі всією Києво-Святошинською родиною дякуємо нашим мужнім, надійним, самовідданим захисникам! Тим людям, які за покликом серця у найскладніший для країни період стали на захист кордонів, цілісності і суверенності нашої держави. Саме завдяки вам ми вистояли, за короткий термін сформували сильну і добре оснащену українську армію, яка зуміла дати гідну відсіч агресору. Низький уклін і вдячність вам і вашим родинам. Бажаю воїнам міцного здоров’я, Божого благословення і радості, а всім нам – єдності та розуміння", - сказала Мирослава Смірнова, виступаючи перед громадою.

Під час офіційної частини відбувся молебень за Україну, вручили почесні відзнаки «Герой-захисник Києво-Святошинського району» Володимиру Погребному та Миколі Глухому (посмертно). Також відзначили ветеранські організації та співорганізаторів подяками. Відтак, подяки отримали ГО «Союз ветеранів АТО Києво-Святошинського району», «Боярка-АТО», «Воїни-учасники АТО Києво-Святошинського району» с. Тарасівка, «Учасники АТО Києво-Святошинського району», «Софіївка-АТО», «Ходосівка-АТО», «Захисник країни», «Вільне об’єднання патріотів воїнів АТО», «Ветерани АТО м. Вишневе», «Воїни-учасники АТО» с. Гатне, «Едем-Білгород», «Гореницька спілка ветеранів війни, учасників АТО», учасники бойових дій та волонтери «Офіцерська честь», «Спілка ветеранів АТО Києво-Святошинського району», Києво-Святошинська районна організація УСВА та Києво-Святошинська рада ветеранів війни, праці і Збройних сил України. Відзначили і ліцеїстів, батьки яких загинули в зоні бойових дій.

«Ми організували цей фестиваль, щоб вшанувати звитяжну і героїчну справу воїнів, які боронили та боронять українські кордони. Сьогодні кожен з нас повинен чітко усвідомлювати, що прямо зараз, у ці хвилини, в ці секунди хтось платить високу ціну за нашу з вами можливість зібратись під чудовим мирним українським небом. Багато хлопців і дівчат поклали свої життя на вівтар української незалежності. Нехай земля, яку вони захищали до останнього подиху, буде їм пухом. Хай Господь береже кожного воїна, усіх ветеранів, які повернулися живими з війни, їхні родини та всю Україну», - звернувся до присутніх Вадим Гедульянов.
Окрему подяку керівники району висловили співорганізаторам фестивалю – громадським організаціям «Боярка-АТО» та їх керівникам Наталії Долговій і Віктору Саміленку, «Гайдамацький край» та її керівнику Олександру Ткаченку, Асоціації ветеранів АТО та волонтерів «Патріот» та її голові Роману Совичу, голові ГС «Федерація громадських організацій учасників АТО Київщини» Володимиру Мостовому.

На фестивалі ветерани бойових дій мали змогу поспілкуватися з працівниками соціальних служб, психологами, ознайомитися з програмами соціального захисту учасників АТО, вдалими прикладами ведення бізнесу самими ж ветеранами. Адже в «зоні миру» були розташовані локації, де воїни мали змогу отримати практичні поради та допомогу з соціально-психологічної адаптації та реабілітації, працевлаштування, юриспруденції, відкриття та ведення бізнесу, розповісти дітям і молоді про бойові подвиги.

Також в рамках заходу працювали спецкурси з надання першої домедичної допомоги, з самооборони. Співробітники підрозділу кінологічної служби Київського обласного управління МВС провели показові виступи, була розгорнута виставка зброї і військової техніки, виставка Міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель». Окрім того, працювала «польова кухня», кухарі якої пригощали усіх присутніх смачним обідом.

Протягом дня зі сцени лунали вірші та пісні виконавців і колективів Києво-Святошинського району, воїнів АТО, їх дітей. Працювала й дитяча зона з гірками, батутами, майстер-класами, ляльковим театром, солодкою ватою. Завершився захід концертом за участю відомих гуртів «Широкий лан», «KOZAK SYSTEM», «Нумер 482».
FB_IMG_1539163766806.jpg
FB_IMG_1539163759989.jpg
FB_IMG_1539163786360.jpg

Назад