02.08.2018
На часі – питання легалізації зайнятості населення
На часі – питання легалізації зайнятості населення

2 серпня відбулася спільна нарада щодо легалізації зайнятості населення та заробітної плати у заступника голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Михайла Лєзніка за участі начальника Києво-Святошинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області Станіслава Токаря, начальника управління соціального захисту населення Сергія Чертка, а також начальника відділу з питань дотримання законодавства застрахованих осіб Головного управління з питань праці Головного управління Держпраці в Київській області Андрія Радченка.

Розглянули питання щодо ведення моніторингу відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та інформування щодо фактів можливого використання праці найманих працівників з порушенням законодавства про працю; організації спільних нарад з питань легалізації зайнятості; а також проведення контрольних заходів та інспекційних відвідувань роботодавців, які мають високі ризики використання праці найманих працівників без належного оформлення державною інспекцією з питань праці.

Заступник голови РДА наголосив на актуальності питання легалізації зайнятості населення та організації спільної роботи по недопущенню «тіньової» зайнятості.
За результатами проведеної роботи станом на 1 серпня 2018 року в районі кількість керівників суб’єктів господарювання, які отримують заробітну плату менше мінімальної становить 577 осіб, що на 83 більше від початку року. За аналогічний період спостерігається збільшення чисельності найманих працівників, яким нараховують заробітну плату менше мінімальної з 2531 на початок року до 2635 станом на 1 серпня 2018 року.

Тож, наразі найбільш ефективним методом по боротьбі з тіньовою зайнятістю є спільна робота Державної служби з питань праці, місцевих органів влади, органів Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби та управлінь соціального захисту населення. Тому обговорили координаційні дії відповідних структур шляхом проведення спільних заходів.


Назад