11.07.2018
Реабілітація застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм – пріоритетний напрямок відновлення працездатності
Уже півроку управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області та його відділення працюють за реформованим механізмом щодо забезпечення застрахованих осіб та членів їх сімей реабілітаційним лікуванням після перенесених захворювань і травм. На цьому наголосив начальник відділу медичних та соціальних послуг управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Київській області Віталій Нємцев.
Він відзначив, що аналіз результатів діяльності фахівців з медичної реабілітації відділень обласного управління щодо направлення хворих на відновлювальне лікування показав, що за шість місяців поточного року укладено 248 договорів на реабілітаційне лікування між застрахованою особою, відділенням управління та санаторно-курортним закладом. Це на 43% більше показників відповідного періоду минулого року. При цьому, реабілітаційним лікуванням забезпечено 229 застрахованих осіб та 19 дітей в супроводі дорослих.
За його словами, протягом І півріччя цього року до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів направлені застраховані особи за наступними профілями лікування:
1. Нейрореабілітація:
- підгострий період інсультів – 27 осіб;
- підгострий період черепно-мозкових травм – 1 особа;
2. М’язово-скелетна реабілітація:
- підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті – 36 осіб;
- ревматологічні захворювання – 11 осіб;
3. Кардіо - пульмонарна реабілітація:
- підгострий період інфаркта міокарда – 54 особи;
- стан після пролікованої нестабільної стенокардії – 28 осіб;
- підгострий період операцій на серці – 4 особи;
- підгострий період захворювань легень – 6 осіб;
- цукровий діабет – 17 дорослих осіб та 19 дітей в супроводі дорослого;
4. Інша (соматична) реабілітація:
- підгострий період після оперативних втручань на органах травлення – 14 осіб;
- підгострий період після оперативних втручань на органах сечостатевої системи – 2 особи;
- підгострий період після оперативних втручань на жіночих статевих органах – 1 особа;
5. Реабілітація при порушенні перебігу вагітності: ускладнена вагітність – 28 осіб;
6. Реабілітація після оперативних втручань на органах зору: підгострий період після оперативних втручань на органах зору – 1 особа.
«Це стало можливим завдяки співпраці посадових осіб районних (міських) відділень обласного управління з лікарсько-консультативними комісіями закладів охорони здоров’я Київщини, - підсумував Віталій Нємцев. - Найкращі показники взаємодії за результатами півріччя відмічаються у Броварському, Фастівському та Києво-Святошинському районах».

Назад