19.06.2018
Катастрофа MH17: Парламент Нідерландів визнав провину Росії
Палата представників нідерландського парламенту практично одноголосно підтримала рішення Нідерландів та Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу із малайзійським "Боїнгом" у 2014 році над Донбасом.
Це з'ясувалося під час дебатів, які відбулись 31 травня за участі міністра закордонних справ Стефа Блока, передає Depo.ua із посиланням на нідерландське видання NOS.nl.
У межах дебатів не лише коаліційні, але й опозиційні депутати говорили про "правильне, логічне та сміливе" рішення уряду покласти відповідальність на Росію.
Позицію парламентарів підтримав навіть Тьєррі Боде, лідер партії "Форум за демократію", яка стає на бік Росії з цілої низки питань та є ворожою до Євросоюзу.
Боде завжди сумнівався у незалежності Спільної слідчої групи, яка веде розслідування катастрофи. Проте під час дебатів він визнав результати розслідування слідчих ретельними та правдоподібними, хоча зауважив, що залишається "у пошуку правди".
"Визнання відповідальності Росії є виправданим і логічним кроком", - цитує Боде de Volkskrant.
Нагадаємо, 24 травня Міжнародна слідча група заявила, що "Боїнг" був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук" з 53-ї бригади ППО ЗС РФ, що базується в російському місті Курськ.

Назад