06.03.2018
Інформація про Програму розвитку ООН і глобально-екологічного фонду, що підтримують енергосервіс в малих і середніх містах та ОТГ
Інформація про Програму розвитку ООН і глобально-екологічного фонду, що підтримують енергосервіс в малих і середніх містах та ОТГ

На апаратній нараді Києво-Святошинської РДА, що відбулася 27 лютого 2018 року, радник голови РДА на громадських засадах, керівник напрямку ЕМІS  Ігор Черкашин доповів  інформацію про Програму розвитку ООН і глобально-екологічного Фонду, що підтримують енергосервіс в малих і середніх містах та об’єднаних територіальних громадах.

Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО

Огляд проекту
Статус: активний
Початок проекту: серпень 2016 р.
Закінчення проекту: серпень 2021 р.
Бюджет: 5 480 000 дол. США
Територія реалізації проекту: по всій країні
Сфера діяльності: Екологія та енергетика
Координатор проекту: Сергій Варга | sergii.varga@undp.org
Донор: Глобальний екологічний фонд
Партнери: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, муніципалітети, Міністерство освіти і науки України, Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство фінансів України, Міністерство юстиції України, Асоціація малих міст України, міські ради, Вища рада енергоаудиторів та енергоменеджерів України, Програма малих грантів ООН, неурядові організації, фінансові установи та підприємства.

Метою проекту є зменшення викидів парникових газів шляхом створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища та розвитку інституційного, адміністративного та технічного потенціалу, що сприятиме запровадженню енергоефективних заходів у громадських будівлях. До таких установ належать лікарні, школи та вищі навчальні заклади, державні установи, дитсадки, сиротинці, аптеки, центри зайнятості, бібліотеки та музеї, в яких планується запровадити модель ЕСКО*.
Проект орієнтований на малі та середні міста і передбачає створення єдиної загальнодержавної бази даних енергоспоживання, а також інформаційної системи енергоменеджменту.
Впродовж п’яти років у десяти українських містах буде впроваджено 10 пілотних проектів із енергозбереження. Очікується, що вони стануть взірцем для наслідування в інших містах по всій країні. Завдяки активному залученню жінок, проект також сприятиме покращенню ґендерної рівності в енергетичному секторі, в якому традиційно переважають чоловіки.
Передбачається, що завдяки проекту вдастсься заощадити 2 346 МВт-год теплової та 268 МВт-год електроенергії, в результаті чого викиди двоокису вуглецю буде зменшено на 8 893 тонн.
*ЕСКО (енергосервісна або енергозберігаюча компанія) – це комерційний або некомерційний вид бізнесу, що надає широкий спектр енергетичних послуг, зокрема розробку та реалізацію проектів з енергоощадного споживання, комплексну термомодернізацію, енергозберігаючі заходи, енергетичний аутсорсинг, а також виробництво електроенергії, енергопостачання й контроль ризиків.

Цілі проекту
• Розробити й запровадити комплексну систему, яка б сприяла підвищенню енергоефективності в громадських будівлях шляхом удосконалення механізмів моніторингу та впровадження відповідних заходів.
• Сприяти залученню приватних інвестицій заради підвищення енергоефективності в громадських будівлях шляхом створення механізму фінансової підтримки.
• Впровадження щонайменше десяти пілотних проектів із запровадженням енергосервісних контрактів (EPC), які продемонструють результати запровадження енергоефективних заходів, а також покажуть, якої економії енерговитрат та коштів можна досягти в різних містах.
• Створення інституційної бази та комплексної загальнонаціональної інформаційної системи енергоменеджменту.
• Надання допомоги уряду задля усунення перепон на шляху перетворення енергетичного ринку та залучення інвестицій для запровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях.
Очікувані результати
• Розробка комплексної нормативно-правової бази щодо підвищення енергоефективності в громадських будівлях.
• Запровадження механізмів фінансової підтримки інноваційних заходів та розвиток потенціалу ЕСКО задля залучення інвестицій у покращення енергоефективності в громадських будівлях.
• Реалізація пілотних проектів, які продемонструють переваги запровадження енергоефективних заходів.
• Створення інституційної бази для підтримки енергоефективності у громадських будівлях та впровадження загальнодержавної інформаційної системи енергоменеджменту.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ: Енергомодернізація в бюджетній сфері, можливості проблеми, рішення.

Назад