13.02.2018
Керівництво району вшанувало пам'ять загиблих учасників бойових дій на території інших держав
Керівництво району вшанувало пам'ять загиблих учасників бойових дій на території інших держав До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан у Вишневому біля Меморіалу загиблим воїнам-інтернаціоналістам голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Мирослава Смірнова, голова Києво-Святошинської райради Вадим Гедульянов, заступник голови РДА Михайло Лєзнік, військовий комісар району Олег Гончарук, голова Києво-Святошинської районної організації УСВА Лариса Козленко, заступник Вишневого міського голови Георгій Майсурадзе, Крюківщинський сільський голова Андрій Кріпак разом із ветеранами війни в Афганістані, громадськістю вшанували пам'ять загиблих військовослужбовців.
«Сьогодні ми згадуємо людей, які віддали життя на війні за покликом своєї душі. І хочеться усім нам побажати, щоб слова, викарбувані тут, – «Єдине Бога я молю, щоб ця війна останньою була», – стали реальністю. Бажаю, щоб всі війська були виведені з нашої країни. Щоб ми стали добрішими, щоб війни закінчилися. Бо мир починається з кожного з нас. Нехай він буде у наших серцях, душах, наших сім’ях, нашій державі, у світі. Усім нам потрібно докладати зусиль, тому що зруйнувати простіше, ніж перетерпіти, пробачити і продовжити будувати. Хочеться, щоб ми були людьми, які несуть добро, які прагнуть до миру. Бажаю вам Божої милості, міцного здоров’я, радості, натхнення і всім добра», – зазначила Мирослава Смірнова.
Офіційно Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року - 3340 днів (це понад дев’ять років). У цей день остання Радянська колона вийшла із Афганістану, ця війна була закінчена. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, — українець.
«Та далека, але незабута війна забрала багато життів, зламала безліч доль. І сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати пам'ять всіх тих воїнів, що полягли, і тих хто вижив, але не дожив до сьогоднішнього дня. Засвідчити свою шану тому героїзму, звитязі, відданості своїй державі всіх тих, хто брав участь у бойових діях в Афгані. Царство Небесне всім, хто загинув. І бажаю міцного козацького здоров’я всім, хто сьогодні з нами, всім вам. Ви є живими свідками тих подій, бажаю вам довгих років життя і, звичайно, мудрості всьому українському народу. Щоб після того, як ми перемогли агресора, повернули контроль над всіма своїми територіями, більше жоден український солдат не брав участі в бойових діях ані на території нашої держави, ані на території інших країн. Слава Героям!», – виступив Вадим Гедульянов.
У скорботі усі учасники пам’ятного заходу схилили голови перед героїзмом українських захисників усіх часів.
«Ми вкотре збираємося тут на цьому святому місці, де приходимо поклонитися нашим героям усіх війн усіх часів. Вшанувати пам'ять всіх тих, хто був за межами рідної країни виконував свій військовий обов’язок Бажаю, щоб у кожного із нас в серці була любов до Батьківщини, до ближнього. Нехай перемагає любов, добрі помисли, хай закінчиться лихо і буде мир», – звернулася до присутніх Лариса Козленко.
У свою чергу військовий комісар Олег Гончарук сказав, що незважаючи на те, що багато протиріч в ЗМІ щодо правильності цієї війни, як військовий він переконаний, що ті хлопці, які воювали, гідно виконували свій військовий обов’язок, тому перед кожним ми маємо приклонити голову.
«Кожному із присутніх ветеранів хочу подякувати насамперед за той бойовий шлях, який ви пройшли. За досвід, яким ви надихаєте молодих військовослужбовців», – додав він.
Тож 15 лютого пом’янімо тих хлопців, які назавжди залишилися на чужій землі. Вічна їм слава. Слава Україні.
2.jpg
3.jpg
6.jpg

Назад