20.02.2018
До уваги платників податків!
ГУ ДФС у Київській області звертає увагу платників податків на те, що пунктом 46.2 статті 46 Податкового кодексу України визначено наступне: платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням статті 137 цього Кодексу.
Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до цього пункту платниками  податку та неприбутковими організаціями, установами та організаціями, є додатком до податкової звітності з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід’ємною частиною».
За якою податковою адресою подати декларацію, якщо зареєстровані за однією адресою, а проживаєте за іншою?
Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
Згідно із ст. 29 Цивільного кодексу України від 16.01.03 № 435-IV із змінами та доповненнями, місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
Платник податків – фізична особа зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків – фізичною особою визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків в контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси - це встановлено п. 45.1 ст. 45 ПКУ.
Відповідно до п. 49.1 ст. 49 ПКУ податкова декларація подається за звітний період в установлені строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Враховуючи вищевикладене, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, то він має подати декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.
ГУ ДФС у Київській області

Назад