Документи трудового архіву як джерело щодо задоволення потреб громадян соціально-правового характеру

Хочемо ми чи ні, але настає час, коли потрібно йти на заслужений відпочинок та подбати про оформлення пенсії. Клопотів додається, коли Пенсійний фонд вимагає довідку для уточнення стажу та розміру заробітної плати, або у випадках, коли трудова книжка втрачена чи зіпсована. А де ж взяти відповідну довідку? Звісно, звернутися у районний трудовий архів.  Києво-Святошинський районний трудовий архів буд створений у 2007 році, проте свою діяльність йому вдалось розпочати лише в липні 2010 року. За цей час до архіву надійшло 4 фонди з особового складу.

З вересня 2010 року силами працівників архіву були впорядковані та прийняті на зберігання документи ВАТ «ДЕФФА» у розмірі 687( шістсот вісімдесят сім ) справ з особового складу за 1973-2007 роки, ФОНД №96 -Т, це єдиний фонд який був прийнятий в 2010 році.

У 2010 році по  фонду № 96 –Т було видано 40 (сорок) довідок, безкоштовно. Тарифи на роботи та послуги були затверджені  рішенням  сесії Києво-Святошинської районної ради VI скликання від 24.12.2010 р. №30-03-VI .

У 2011 році ми прийняли такі  фонди :
ТОВ «ЕЛЕКС»; ТОВ « Київський Фарфор»; СПД «БАГДА»; ПАТ «Зем Банк»; ТОВ «Промінь Рене»; ТОВ «Авто-мегаполіс ХХІ», ПП «Портал-Про», ТОВ «Традекс Центр»; ПП «Арна ТК»; ТОВ «Пром- СТ»; ДП «Дніпро-Бета»; ПП «Сілін- Груп»; ЗАТ «АДС –Сервіс»; ПП «Ліал»; Компанія «АРС»; ПП «Під сузір’ям адаларів»; ПП « Сюрприз Джека»; ПП «Автопром»; Ват «Облагротехсервіс»; ТОВ « Сільпо Реал Естейт»; ТОВ « Експансія Реал Естейт»; ПП «КНФ СТИМУЛ»; ТОВ « ЛЮКС»; ВТО СОУ  «ДОПОМОГА – І» ; ТОВ « Воке-07».

У 2012 році ми прийняли такі  фонди :
ДП «Віннер Імпортс- Авто»; ПП «Енерготрансервіс»; ТОВ «Євроспецпарк».

Трудові архіви (відповідно до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») є складовою частиною програми соціально-економічного та культурного розвитку для забезпечення захисту соціально-правових інтересів громадян. І за законом документи з особового складу та фінансово-господарської діяльності повинні обов’язково передатися до трудового архіву. 

Хотілося б, щоб керівники підприємств, що ліквідуються, завчасно подбали про майбутнє своїх працівників і організували передачу документів до Трудового архіву. Адже довідки видаються про щомісячну заробітну плату за п’ять років – для нарахування пенсій, – для підтвердження та начислення трудового стажу , про щомісячний заробіток – для нарахування субсидій та призначення допомоги по безробіттю, про стаж роботи в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років – для встановлення статусу учасника бойових дій тощо. Прикро, коли неможливо допомогти людям, і доводиться лише скрушно розводити руками.
Незважаючи на проблеми, які виникають у процесі діяльності ,слід відзначити, що трудовим архівом вже здійснюється вагома робота, спрямована на захист законних інтересів громадян, збереження документів, що відбивають трудові відносини.