ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

ПАМ'ЯТКИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Як уникнути пожеж в екосистемах

Як уберегтись від грипу

Як правильно боротися з грипом

Грип на порозі

Варто знати які наслідки має грип

Як можна зменшити ризик травм в ожеледицю

Небезпека від крижаних бурульок

Домедична допомога при замерзанні

Громадяни будьте обережні на льоду

Правила поведінки на льоду

Обмороження

Допомога людині яка провалилася під лід

Небезпечний холод  (переохолодження)

Правила безпеки дорожнього руху

Залізниця – зона підвищеної небезпеки

Як уникнути інфекційних захворювань

Прихована небезпека міських вулиць 

Помічники чи вороги?

Бережімо ліс від вогню

Перша медична допомога при ураженні отруйними речовинами­

Інструкція при евакуації

Набір для виживання

Як діяти при обвалі будівлі

Якщо ти перебуваєш у натовпі

Спалювання листя – шкода довкіллю 

Як уберегтись від грипу та як правильно з ним боротись?

 Як діяти при отриманні загрози штормового попередження  та під час стихійного лиха 

Безпека на воді

Пам’ятка населенню щодо дій під час грози

Залізниця – зона підвищеної небезпеки

Як уберегтись від укусів кліщів

Грибна пора підстерігає небезпекою

Отруйні рослини

Прихована небезпека міських вулиць

Пам’ятка населенню щодо дій  при укусах тварин хворих на сказ

Бережіть організм від перегрівання

Пам’ятки, актуальні для літньої пори року: «Амброзія», «Лептоспіроз», «Захворювання, що передаються через воду»

Витяг із Правил охорони життя людей на водних об'єктах

Пам’ятки, актуальні для літньої пори року: «Домедична допомога при отруєнні небезпечною рослиною», «Допомога при укусі або жаленні комахи», «Змії».

Ваша поведінка при виявленні підозрілого предмету

Як діяти, якщо Ви потрапили в перестрілку

Дії під час артилерійського обстрілу

Ваші дії при захопленні автобуса (тролейбуса, трамвая)

Якщо Вас взяли у заручники

Що робити під час евакуації

Як поводити себе у натовпі

Перелік захисних споруд цивільного захисту Києво-Святошинського району

Що означає режим надзвичайної ситуації та підвищеної готовності

НЕБЕЗПЕКИ ПРИРОДНОГО ХАРАКТЕРУ

НЕБЕЗПЕКИ СОЦІАЛЬНОГО ХАРАКТЕРУ

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ ВІЙСЬКОВОГО ХАРАКТЕРУ

ПЕРШОЧЕРГОВІ ДІЇ У РАЗІ ЗАГРОЗИ ВЧИНЕННЯ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

Збірник матеріалів для самостійного навчання населення з питань цивільного захисту на консультаційному пункті при житлово-експлуатаційних організаціях та сільських, селищних радах

ПОРАДИ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ЗАХИСТУ ВІД ДЕЯКИХ НЕБЕЗПЕЧНИХ ФАКТОРІВ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА

літня спека.jpg


image.jpg

59773714_2781642988519028_5865371505952555008_n.jpg

                       

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення постійної комісії

Києво-Святошинської районної

державної адміністрації з питань ТЕБ та НС

від «23» травня 2019 року  протокол № 6

 

ПЕРЕЛІК

місць масового відпочинку населення поблизу водних об’єктів Києво-Святошинського району Київської області  у 2019 році

з/п

Назва підприємства, установи чи організації, за яким закріплено місце масового відпочинку

Адреса розташування

Найменування місця масового відпочинку

Місце знаходження найближчого лікувально-профілактичного закладу

1

2

3

4

5

1.

СФГ «Мрія»

с. Горенка, вул. Радгоспна, 1

Зона відпочинку - пляж «Лазурний»

Невідкладна допомога с. Горенка, вул. І. Франка, 125а.  Швидка допомога м. Буча

2.

ПАТ «Забір`я»

с. Забір`я, вул. Перемоги, 37

Нагульний став № 5, вирощувальний став № 4

Місця любительського та спортивного рибальства

Забірська АЗПСМ Києво-Святошинського центру  первинної медико-санітарної допомоги Київської області с.Забір`я, вул.Гончаренка, 12 в

                                                 

 Про заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах

Витяг з наказу МВС України від 10.04.2017 № 301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України»


VNP_riznovudu.jpg

Рятувальники закликають громадян бути обережними у зв'язку зі спекою та високим ризиком виникнення пожеж

Шановні громадяни! Закликаємо Вас ознайомитися із правилами безпечної поведінки під час високих температур повітря, а також у разі виникнення пожеж в екосистемах – лісах, полях, торф'яниках.

Уже кілька років поспіль з травня по жовтень в Україні оголошуються високий та надзвичайний рівні пожежної небезпеки. Це пов'язано із аномально високими температурними показниками та відсутністю ефективних опадів.

З прикрістю вимушені нагадати, що часто пікніки, барбекю, шашлики поблизу річки чи лісу часто залишають по собі досить помітні сліди у вигляді покинутого сміття та незагашених чи погано загашених вогнищ. Часто садоводи та селяни безвідповідально спалюють господарське сміття, бур’яни, очерет. Це призводить до виникнення масштабних пожеж, створює загрозу перекидання вогню на житлові приміщення. Призводять до небезпеки й дитячі пустощі з вогнем, наприклад, підпалювання тополевого пуху.

Не треба бути фахівцем, аби збагнути, наскільки загрозливим є збіг кількох факторів: відсутність дощу, сильний вітер, нескошений бур’ян. За таких умов навіть необережно викинутий у придорожні бур’яни сірник, недопалок чи скляна тара можуть стати причиною великого лиха. З сухої трави вогонь може перекинутися на сухостій, а потім охопити найближчі зелені насадження (парки, лісосмуги, ліси), господарські споруди (гаражі, сараї, прибудови, флігелі тощо).

У зв’язку з цим Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян: не експериментуйте із займистими речовинами у пожежонебезпечний сухий літній період! Не будьте байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Зверніть увагу - загасити займання трави поблизу житлового сектору на самому початку легко – просто вилити відро води чи закидати землею

Останнім часом багато громадян з радістю долучаються до китайської традиції – запуску небесних ліхтариків. При цьому мало хто звертає увагу на те, що згаслі паперові конструкції осідають на землі, як сміття, а в запаленому стані створюють реальну загрозу пожежі.

ДСНС нагадує, що не можна запускати небесний ліхтарик в безпосередній близькості від дерев, ліній електропередач, автозаправок, аеропортів, аеродромів, складів пально-мастильних матеріалів, будинків і споруд. Категорично не можна використовувати небесний ліхтарик при швидкості вітру більше 5 м/с, оскільки політ буде неконтрольованим і куля може залетіти у відкрите вікно чи заплутатися в проводах. Ліхтарик може змінити напрям руху і полетіти у бік житлових будинків або лісової зони, приземлитися не тільки на дерево, автомобіль, але і на суху траву.

Також звертаємо Вашу увагу, що у спекотну погоду та за наявності смогу необхідно припинити проведення масових заходів для дітей, змагань, зборів. Бажано не знаходитися тривалий час на відкритому повітрі у ранковий час, коли  концентрація смогу в повітрі максимальна.

Якщо з тих чи інших причин на території, де ви знаходитесь, спостерігається сильне задимлення, захистіть свої органи дихання - користуйтеся п'ятишаровими марлевими масками або зволоженою, складеною у декілька шарів тканиною, рушником. За наявності смогу щільно закривайте вікна та двері, затисніть щілини у дверях та вікнах вологою тканиною, зробіть завіси з вологої тканини. Для зниження токсичної дії продуктів смогу вживайте полівітаміни. У житлових та службових приміщеннях проводьте щоденне вологе прибирання.

Пам'ятайте основні симптоми отруєння продуктами горіння: швидка втомлюваність, головний біль, нездатність зосередитись, повільна малозрозуміла вимова, порушення орієнтування у просторі, частий пульс (тахікардія), підвищення артеріального тиску, судоми, порушення дихання. При виникненні зазначених симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря за медичною допомогою.

Коли сонце перебуває у своїй найбільш активній фазі – з 12:00 до 16:00, - люди з підвищеною чутливістю до спеки мають залишатися у прохолодних приміщеннях. Використовуючи кондиціонери та вентилятори, остерігайтеся протягів та переохолодження.

Рекомендуємо Вам вживати якнайбільше води та інших безалкогольних напоїв для попередження зневоднення організму. Пам'ятайте, у спеку людина витрачає велику кількість рідини та солей через шкіру і дихальні шляхи. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів лікарі радять вживати підсолену та мінеральну лужну воду,  кисломолочні напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, несолодкі відвари ягід та фруктів, зелений чай. Обмежте вживання газованих напоїв. Будьте уважнішими, доглядаючи осіб похилого віку, дітей, хворих людей. Їм необхідно пити більше води, не чекаючи почуття спраги.

За можливості обмежте фізичні навантаження особливо на сонці та в години найбільшої спеки. Носіть одяг з легких та натуральних матеріалів, головні убори, уникайте тісного одягу. Частіше приймайте душ, промивайте ніс і горло.

Вживайте їжу, яка легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів та мінеральних речовин. Надавайте перевагу овочам та фруктам, уникайте вживання алкоголю. У разі виникнення симптомів отруєння негайно звертайтеся до лікаря.

Просимо Вас відповідально ставитися до власного життя та здоров'я! Пам'ятайте – попередити трагедію набагато легше, ніж ліквідувати наслідки надзвичайної події.

 101 інформує. Дії у разі виникнення пожеж  та надзвичайних ситуацій

Пожежі та надзвичайні ситуацій приносять людям багато лиха. Вони знищують будівлі, цінні предмети, меблі і книги, культурні цінності, словом все, що людина змогла придбати за роки наполегливої праці. Найгірше те, що вони забирають саме дороге і цінне -  життя.

У разі виявлення пожежі (ознак горіння) кожному громадянину необхідно:

негайно повідомити про це по телефону пожежну охорону за номером 101. Дзвінки з мобільних телефонів на даний номер безкоштовні.

При цьому необхідно чітко вказати адресу об'єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище ім’я по батькові, контактний номер телефону, та додатково вказати орієнтири ( окремі будівлі, зупинки, місцевість тощо) для швидкого знаходження працівниками пожежної охорони місця події ; вжити  при необхідності заходи до евакуації людей,  та при можливості  приступити  до гасіння  пожежі підручними засобами та евакуації матеріальних цінностей; організувати зустріч підрозділів пожежної охорони, надати їм  допомогу у виборі найкоротшого шляху для під'їзду до місця пожежі ,вказати найближчі місця для забору води пожежним автомобілем;  по прибуттю на пожежу пожежних підрозділів повинен бути забезпечений безперешкодний доступ до місця події..

Гасіння пожеж та ліквідація надзвичайних ситуацій, державною пожежною охороною, здійснюється безкоштовно.

Гасіння пожеж в лісових масивах, та прилеглих до них територій здійснюються працівниками лісових господарств.

 

"ТРИВОЖНИЙ РЮКЗАЧОК"

Суттєво додасть впевненості та зменшить тривогу у будь-якій екстремальній ситуації заздалегідь складений "набір для виживання".

Нижче пропонуєтья комплект, максимально пристосований для міського середовища в умовах екстреної евакуації і слідування у табір для біженців, для громадян, що не мають спеціальних знань та навиків виживання:

Рюкзак, флісовий плед, дощовик, вода (існують спеціальні м’які ємкості для води, які не займають багато місця), цукерки (льодяники), галетне печиво, суп в пакетиках, тушонка, кружка, ложка, шнур (мотузка), запальничка, ізолента, блокнот, олівець, ліхтарик, зарядка до мобільного (існують зарядки на сонячній батареї), свисток (незамінна річ, щоб подати сигнал про допомогу), затяжки пластикові, ніж повнорозмірний, мультитул (складаний ножик з набором інструментів), карти гральні, рушник, мило, зубна паста, зубна щітка, туалетний папір, серветки сухі, серветки вологі.

Медикаменти: антисептик, спасатель, пластир, вата, йод, бинт, активоване вугілля, лоперамід (Імодіум) - протипроносний засіб, ніфуроксазид (Фталазол) - Кишковий антибіотик, Лоратадин (Супрастин) - Протиалергічний засіб, Парацетамол (Аспірин) - Жарознижувальний засіб.

Ксерокопії документів (паспорт, свідоцтво про шлюб, військовий квиток, ордер на квартиру та ін.). Також добре мати відскановані копії документів, наприклад, відправивши їх собі ж на електронну пошту.

Не забувайте про кредитні картки та гроші. Трохи дрібних купюр ніколи не завадять при вимушеному переміщені. Проте зауважте, що в екстремальних ситуаціях гроші мають властивість блискавично знецінюватись. Натомість різко зростає цінність звичайних, проте незамінних у побуті речей: батарейок, ліхтариків, запальничок, сигарет тощо.

"Тривожний рюкзачок"суттєво додасть впевненості та зменшить тривогу у будь-якій екстремальній ситуації заздалегідь складений "набір для виживання".

 

ДІЇ ПРИ СИЛЬНІЙ  КРОВОТЕЧІ

Способи зупинки кровотечі:

При артеріальній кровотечі, коли яскраво червона кров витікає з рани пульсуючим струменем, негайно притиснути судину вище рани.

При венозній кровотечі, коли темна кров рівномірно тече з рани, притиснути судину нижче місця поранення;

Після того, як кровотечу зупинено:

на рану накладають щільну чисту пов'язку;

поверх неї – туго звернуту грудку вати. Замість вати можна використати різний м'який матеріал, що є під руками – хустку, шматок тканини.

щільно бинтують коловими рухами бинта.

 Для того, щоб накласти кровозупиняючий джгут, дотримуються правил:

джгут накладають лише при артеріальній кровотечі з кінцівок;

при кровотечі з артерій верхніх кінцівок джгут найкраще розташовувати на верхній третині плеча, при кровотечі з артерій нижніх кінцівок – на середній третині стегна;

джгут накладають на підняту кінцівку;

джгут повинен накладатися достатньо туго, щоб зупинилася кровотеча;

до джгута обов'язково прикріплюють клаптик паперу з поміткою часу його накладання.

Пам’ятайте! Джгут накладають не більш як на 1-1,5 години в теплу пору року, а в холодну – не більше, як на 1 годину! При перевищенні цього часу джгут треба послабити на деякий час, або зняти.

 

ДІЇ ПРИ ПОЖЕЖІ ТА ОПІКАХ

Якщо горить одяг на людині:

зупиніть людину, не давайте їй бігати, бо полум’я розгориться

ще більше;

допоможіть швидко скинути палаючий одяг (при можливості);

загасіть палаючий одяг на людині за допомогою простирадла, ковдри, пальта або струменя води. Також гасити полум’я на одязі можна піском, землею, снігом. Сам постраждалий може згасити вогонь, перекочуючись по землі.

залиште голову відкритою, щоб потерпілий не задихнувся продуктами згорання;

викличте швидку допомогу;

надайте посильну домедичну допомогу.

 Перша допомога при опіках:

посадіть або покладіть постраждалого у безпечному місці (подалі від високої температури)

обливайте місця опіків великою кількістю води (15 хв. і більше),

будьте обережні, щоб уникнути переохолодження постраждалого,

особливо взимку;

якщо є можливість, то зніміть з уражених ділянок каблучки, годинники, паски, взуття до того, поки ці місця не почали набрякати;

до обпеченої шкіри не можна доторкатися руками, намагатися зняти присталі залишки згорілого одягу (обережно ножицями зрізують лише їх краї);

всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу;

дайте людині знеболювальний засіб;

давайте вживати рідину в достатній кількості;

перевіряйте пульс та дихання кожні 10 хв. до прибуття швидкої допомоги.

 Запам’ятайте! Не змащуйте опіки ніякими кремами, лосьйонами,

оліями або маслами! Не проколюйте пухирі!

 

ДІЇ ПРИ УРАЖЕННІ ПАРАМИ ОТРУЙНИХ РЕЧОВИН

 ХЛОР

Хлор – газ із характерним запахом, при вдиханні – небезпечний для життя. Він має сильну подразнюючу дію і веде до набряку легенів. Людина може померти від нестачі кисню.

Ваші дії в осередку ураження хлором:

заплющити очі та затамувати дихання;

закутатися у верхній одяг і дихати крізь нього (можна змочити

водою);

не бігти;

спробувати визначити напрямок вітру;

виходити з зони зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру;

озирніться, кому ще потрібна ваша допомога;

за неможливості вийти із зони ураження спробуйте залізти на високий предмет (стовп, драбину тощо), оскільки хлор важчий за повітря і стелиться по землі.

Перша допомога при отруєнні хлором: При зупинці дихання - робити  штучне дихання неможна! Необхідно у важких випадках застосувати кисневу інгаляцію. Забезпечити потерпілому доступ свіжого повітря, повний спокій. Для зменшення подразнення − вдихання парів нашатирного спирту, промивайте очі, рот, ніс  2% розчином харчової соди.

 

АМІАК

Аміак можна легко розпізнати по характерному різкому запаху. У випадку розливу рідкого аміаку і його концентрованих розчинівне можна доторкатися до розлитої рідини! При вдиханні парів одразу виникає нежить, кашель, важке дихання, задуха. При контакті з рідким аміаком виникає обмороження, можливо – з пухирями, виразками.

Перша допомога при отруєнніаміаком:

виведіть ураженого на свіже повітря;

дайте йому теплого молока з «Лужанською» або харчовою содою;

при задусі необхідний кисень;

при спазмі голосових щілин (осиплий голос) забезпечте тепло на ділянку шиї;

при зупинці дихання проведіть серцево-легеневу реанімацію;

при потрапляннів очі − промийте водою або протріть вазеліновою або оливковою олією;

при ураженні шкіри − обмийте чистою водою, зробіть примочки з

5%-ного розчину оцтової або лимонної кислоти.

 Якщо ви не впевнені у правильності своїх дій стосовно серцево-легеневої реанімації - буде достатньо виконати закритий масаж серця (це забезпечий і мінімальний об’єм дихальний рухів):

1) звільніть грудну клітку потерпілого від верхнього одягу,

2) станьте на коліна збоку,

3) розташуйте свої долоні одна на одній на середній частині грудини і

4) робіть поштовхи “глибиною” приблизно 4 см і частотою 100 поштовхів на хвилину.

5) Періодично, кожні півхвилини перевіряйте наявниість дихання і пульсу.

6) Продовжуйте маніпуляцію до прибуття медичного працівника.